Seks osób niepełnosprawnych

Witam Was kochani Rampowicze!

Seks osób niepełnosprawnych – oto kolejny temat, jaki chciałabym Wam opisać.

Kochani, seks jest potrzebą bliskości, wyrażeniem czułości, okazaniem najpiękniejszego uczucia w życiu, czyli miłości.

Niepełnosprawność Nam tego wcale nie blokuje. Przecież my jesteśmy tacy sami jak osoby zdrowe, tylko mamy sprzęty pomocnicze do codziennego życia, to jest m.in. wózek, kule itd.

Ograniczenia są tylko w naszej głowie! My mamy prawo pracować, kochać i też uprawiać seks.

Nie czujmy się gorsi przez niepełnosprawność, bo ona często otwiera Nam nowe szersze i lepsze horyzonty. Horyzonty na lepsze życie. Kochani seks jest pięknym aktem miłości dwóch osób. Pamiętajcie, że osoby z niepełnosprawnością mają takie samo prawo do cieszenia się z życia.

Portal Rampa pokonuje z Nami bariery, ale pamiętajcie, że tak naprawdę największe i jedyne bariery są w naszej głowie. Pokonujmy je razem z naszym portalem, a osiągniemy największy swój cel.

5 odpowiedzi do artykułu “Seks osób niepełnosprawnych

 1. Grzegorz_72

  Masz racje Dorotko. Seks osób niepełnosprawnych jest nadal tematem TABU.
  Ograniczenia są w naszym umyśle, a trudności fizyczne przy chęciach i pomysłowości nie są przeszkodą.
  Osoba na wózku różni się tyło wózkiem od przeciętnego zdrowej osoby. Potrzeby, uczucia – „wnętrze” ma takie samo, a często jest wzbogacone o wrażliwość życia.

 2. Dieeego

  Witam

  co do seksu niepełnosprawnych to przede wszystkim trzeba trochę czasu poświęcić, co najważniejsze musi być z drugiej strony w stu procentowa akceptacja aby czuć doznania. Dość często nie jest to przechodni sex trzeba się wręcz dostosować i poznać na co jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Bywa czasem tak że druga osoba ma znaczne oczekiwania a rzeczywistość zawodzi, choćby przez ograniczenia i często brak doświadczenia.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial