propozycje seriali z motywem niepełnosprawności

SERIALE PORUSZAJĄCE TEMATYKĘ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Kilka miesięcy temu na portalu pojawił się artykuł z rekomendacjami filmów z motywem niepełnosprawności. Jako wielka fanka seriali stwierdziłam, że również ich nie może tutaj zabraknąć. Więc teraz moja kolej, aby przedstawić co mam do polecenia.

The good doctor

Ta pozycja po prostu, musiała się tu pojawić i jest to jeden z moich faworytów. Serial opowiada o losach młodego chirurga ze spektrum autyzmu. Na swojej drodze spotyka on przyjaciół, którzy za wszelką cenę próbują go wspierać. Natomiast ukazane również są trudności z jakimi osoba autystyczna może się zmagać. Fabuła odcinków jest nie tylko wciągająca, ale również porusza do łez.

Atypowy

Serial podobnie jak poprzedni dotyczy autyzmu. Ta Netflixowa produkcja przedstawia losy dorastającego 18-sto letniego Sama, który poszukuje miłości, walczy o ,,normalne” życie, samodzielność i niezależność. Mimo swojej lekkości ta pozycja porusza bardzo wymagające kwestie, jej bohaterowie są na tyle charyzmatyczni, że trudno ich nie polubić.

Special

Jest to wyjątkowy serial, opowiadający historię młodego homoseksualisty z lekkim porażeniem mózgowym.  Ponownie możecie go znaleźć na Netflixie.  Oglądając go byłam mile zaskoczona, że popularny serwis streamingowy, zdecydował się poruszyć temat tak zwanej, choroby bez definicji’; tym samym uświadamiając miliony ludzi o istnieniu tego schorzenia. Oglądając go będziecie się świetnie bawić. Ta krótkometrażówka jest niezwykle lekka i utrzymana w komediowym tonie. Polecam każdemu!

Na dziś to już wszystko. Dajcie znać co z tej listy już znacie, co jest dla nowe a co planujecie obejrzeć. Chętnie dowiem się jakie są Wasze polecenia. Być może wspólnie uda nam się zaktualizować tą lub stworzyć nową listę.

opracowanie

Rampowiczka Marzena Lejkowska

Artykuł powstał w ramach realizowanego stażu.

Publikacje Marzeny:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial