Śląskie Zawody Sportowo-Rekreacyjne Osób Niepełnosprawnych

Spartakiada odbędzie się 27 września 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji II przy ul. Blanowskiej 40 oraz na sąsiadującym z nim Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zawierciu. W programie: gry i konkurencje indywidualne i drużynowe, blok tenisa stołowego, turniej piłki nożnej, dobra zabawa i integracja. Wszyscy uczestnicy otrzymają posiłek i dyplomy.

Już po raz 8 Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego jest organizatorem „Śląskich Zawodów Sportowo-Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych”. Współorganizatorem tegorocznej edycji zawodów jest Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w partnerstwie z Miastem Zawiercie.

Spartakiada odbędzie się 27.09.2018r. w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji II przy ul. Blanowskiej 40 oraz na sąsiadującym z nim Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zawierciu.

Jej celem jest zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, rozwijanie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania w zespołach, popularyzacja aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz promowanie działań prospołecznych województwa śląskiego i miasta Zawiercie jako regionu przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

Udział w zawodach zadeklarowało około 600 osób niepełnosprawnych z 33 placówek –

Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Domów Pomocy Społecznej i innych podmiotów działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu województwa śląskiego wraz z opiekunami.

Zawodnicy rywalizować będą w wielu konkurencjach indywidualnych i grupowych, wśród których znajdą się konkurencje zręcznościowe, szybkościowe, siłowe, wyścigi na wózkach, bocce, tenis stołowy, turniej szachowy oraz po raz pierwszy na „Śląskich Zawodach Sportowo – Rekreacyjnych” mini-turniej piłki nożnej na Orliku .

Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewniają prowiant, ciepły posiłek, dyplomy, medale oraz puchary dla zwycięskich drużyn. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla zawodników i publiczności.

Zainteresowane placówki prosimy o zgłoszenia o kontakt mailowy wtz.lazy@gmail.com

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial