Spektakle z dostosowaniem w Teatrze Polskim i Teatrze Capitol

Zapraszamy do Teatru Capitol i Teatru Polskiego na spektakle z dostosowaniem audiodeskrypcji, napisów dla niesłyszących i tłumaczenia na język migowy. 

Bilety ze specjalną zniżką dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu można rezerwować przez Fundację Katarynka pod adresem mailowym: kontakt@fundacjakatarynka.pl lub pod numerem telefonu 797 122 452. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie teatru.

 

Spektakl „Francuska niespodzianka”, Teatr Polski

Scena Kameralna, ul. Świdnicka 28
23 listopada 2018, g. 19.00, czas trwania spektaklu 110 minut
spektakl z AD, napisami i tłumaczeniem PJM. Cena biletu – 10 zł. Rezerwacje przyjmujemy do 12 listopada 2018. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie teatru w dniach 12-19 listopada 2018.

O spektaklu: „Francuska niespodzianka” to komedia. Opowiada o niedzielnym podrywaczu, który przyłapany przez żonę z kochanką, próbuje za wszelką cenę zatuszować przed nią cel ich spotkania. Usiłując rozwiać podejrzenia żony, kłamie, że dziewczyna, z którą się spotkał, to jego córka… Jedno kłamstwo pociąga za sobą drugie, a całej sytuacji nie ułatwia żona, która od samego początku wie, jakie były zamiary jej męża. To sztuka, w której wielki kłamca wpada w swoją pułapkę.

 

Spektakl „Blaszany bębenek”, Teatr Capitol

ul. J. Piłsudskiego 67
20 grudnia 2018, g. 18.30, czas trwania spektaklu: 3,5 godziny
spektakl z AD i napisami dla niesłyszących. Cena biletu – 15 zł. Rezerwacja biletów do 23 listopada 2018. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie teatru do dnia 30 listopada 2018.

O sztuce: „Blaszany bębenek” to sztuka na podstawie powieści Guntera Grassa o tym samym tytule, która uznana jest za jedną z najświetniejszych powieści XX wieku. Historia Oskara Matzeratha, chłopca, który nie chciał rosnąć, w teatralnej adaptacji przenosi się do sklepu z zabawkami. Grozę dziecinnej narracji Oskara, tak nieadekwatnej do ciężaru opisywanych zdarzeń, potęguje lalka w głównej roli – animowana przez aktorkę tintamareska. A że główny bohater jest także urodzonym showmanem (bębenek!), mamy „wodewil”, show z elementami farsy, weimarskiego kabaretu, burleski.

Rezerwacje przyjmujemy pod adresem: kontakt@fundacjakatarynka.pl i telefonicznie 797 122 452.

Dostosowanie i organizacja spektakli są realizowane w ramach projektu „Kultura dla wszystkich” dofinansowanego ze środków PFRON w dyspozycji MOPS we Wrocławiu.

Zapraszamy serdecznie,

Zespół Fundacji Katarynka

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial