Startujemy z nowym cyklem edukacyjnym NFZ „Zdrowie na pierwszym planie” – dołącz do akcji!

 • Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował serię filmów edukacyjnych o tematyce zdrowotnej pod wspólnym tytułem „Zdrowie na pierwszym planie”.
 • Znani i cenieni eksperci odpowiadają na pytania ważne dla zdrowia każdego z nas.
 • Jest już dostępny premierowy odcinek całej serii: „Dlaczego dzieci tyją: słodkie napoje i energetyki” z udziałem lek. Michała Domaszewskiego.
 • Kolejne filmy będą publikowanie zawsze we czwartki, co dwa tygodnie na kanale YouTube Akademia NFZ.

Zawsze życzymy sobie zdrowia, ale też bardzo często o nie pytamy. Dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił nowy projekt „Zdrowie na pierwszym planie”, który dostarczy wartościowych i wiarygodnych informacji oraz odpowiedzi na często zadawane pytania.

– Zależy nam, aby przekaz był prosty, jasny i konkretny. Dzięki projektowi każdy, kto obejrzy serię naszych podcastów, zyska wiedzę o systemie opieki zdrowotnej, o tym dlaczego warto korzystać z szeroko rozumianej profilaktyki, oraz co zrobić, aby zmienić styl życia na zdrowszy zaznacza Paweł Florek, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Promocji w NFZ.

Co wyróżnia cykl „Zdrowie na pierwszym planie”?

 • Szeroki wachlarz ważnych tematów o zdrowiu – mówimy m.in.: o zdrowym odżywianiu, wadach postawy, chorobie otyłościowej, padaczce u dzieci, zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży, chorobach nowotworowych, chirurgii bariatrycznej, czy szczepieniach.
 • Doświadczeni eksperci – do współpracy zaprosiliśmy cenionych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, m.in.: prof. Agnieszkę Mastalerz-Migas, konsultant krajową w dziedzinie medycyny rodzinnej; prof. Mariusza Wyleżoła, chirurga, bariatrę; dr Annę Lewandowską, konsultant krajową w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.
 • Konkretna wiedza w skondensowanej formie – w projekcie odpowiadamy na ważne pytania, które zadają pacjenci. To zarówno proste, podstawowe pytania, które nasuwają się wielu osobom, ale także te trudne, dotykające wrażliwych aspektów zdrowia. Podcasty nie przekraczają 8 minut. To odpowiednia długość do przekazania konkretnej wiedzy.
 • Łatwa dostępność – cykl jest emitowany w kanale YouTube Akademia NFZ, dlatego każdy może oglądać filmy z ekspertami na dowolnym urządzeniu z internetem, o dogodnej dla siebie porze. Każdy podcast jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Filmy są z napisami oraz z tłumaczem języka migowego.

Nowe odcinki cyklu we czwartki, co dwa tygodnie

Premiera cyklu NFZ „Zdrowie na pierwszym planie” odbyła się 23 maja. Pierwszy odcinek dotyczył nawyków żywieniowych wśród najmłodszych – dlaczego dzieci tyją?

Link do premierowego podcastu. Kolejne odcinki będą publikowane regularnie we czwartki, co dwa tygodnie.

Drugi film nosi tytuł „Cytologia w ciąży — kiedy wykonywać, czy jest bezpieczna”. W filmie dr n. med. Ewa Surynt, ginekolog, onkolog, odpowiada na pytania dotyczące cytologii w ciąży, wyjaśniając, dlaczego to badanie jest tak ważne dla zdrowia zarówno matki, jak i dziecka. Odpowiada również na pytania, kiedy najlepiej wykonać cytologię i jak się do niej przygotować.

Dlaczego warto obejrzeć ten film?

 • Wiedza od eksperta: dr n. med. Ewa Surynt dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby rozwiać wątpliwości dotyczące cytologii w ciąży.
 • Rzetelne informacje: film dostarcza sprawdzone i wiarygodne informacje.
 • Bezpłatny dostęp: badanie cytologiczne jest refundowane przez NFZ i można je wykonać całkowicie bezpłatnie.
 • Zdrowie matki i dziecka: podkreślamy znaczenie profilaktyki dla zdrowia przyszłych mam i ich dzieci.

Filmy są częścią cyklu „Zdrowie na pierwszym planie”, który ma na celu dostarczenie widzom wartościowych treści na temat zdrowia i profilaktyki.

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial