Symulacja MamSM.pl – poczuj stwardnienie rozsiane, interaktywne narzędzie

Symulacja dla każdego

Symulacja MamSM.pl to pierwsze w Polsce interaktywne narzędzie, które nie tylko edukuje, ale przede wszystkim pozwala poczuć, czym jest stwardnienie rozsiane. Powstała z myślą o pacjentach oraz ich bliskich, a dzięki temu, że jest dostępna w sieci, każdy użytkownik internetu może przekonać się, jak wygląda życie z tą chorobą.

Osiem zadań by poczuć poszczególne objawy choroby

Serwis powstał w lipcu 2009 r. Jest pierwszym w Polsce i na świecie serwisem, który zawiera symulację objawów stwardnienia rozsianego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się chorzy na SM oraz pokazanie osobom zdrowym, że życie z tą chorobą jest naznaczone ogromnym cierpieniem. Internauci odwiedzający serwis mogą zmierzyć się z ośmioma zadaniami, które zostały przygotowane w taki sposób, by można było poczuć, jak poszczególne objawy choroby wpływają na codzienne życie.

Są to proste czynności, które zdrowym osobom nie sprawiają kłopotu, takie jak: pomoc dziecku w pokolorowaniu obrazka, odpowiedzenie na SMSa, odpisanie na maila, pokrojenie chleba. W przypadku chorych na stwardnienie rozsiane okazuje się, że ich wykonanie nie jest wcale tak proste.  Serwis ma charakter edukacyjny. Zamieszczono w nim informacje na temat przebiegu choroby i leczenia SM.

Duże zainteresowanie internautów

Symulacja została przygotowana pod opieką merytoryczną specjalisty neurologa dr. n. med. Macieja Maciejowskiego. Inicjatorem powstania serwisu jest firma Gedeon Richter Marketing Polska Sp. z o.o. Pomysł opracowała agencja PR Hill and Knowlton Poland. Za wykonanie serwisu, grafikę, rozwiązania techniczne oraz narzędzia interaktywne odpowiedzialna była agencja interaktywna Artflash Interactive.

Serwis cieszy się dużym zainteresowaniem internautów. Równie dużą popularność zyskała anglojęzyczna wersja serwisu – HavingMS.com, która powstała z myślą o odbiorcach na całym świecie.

Film o SM

Dodatkowym elementem jest film „Eksperyment”, w którym w role chorych wcieliła się trójka polityków (Małgorzata Gosiewska, Jarosław Wałęsa i Cezary Grabarczyk).

 

 

https://www.mamsm.pl/

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial