Szymon Klimza po raz trzeci wygrywa Wheelmageddon!

Szymon Klimza po raz trzeci wygrywa Wheelmageddon!

Trzecia edycja jedynego w Polsce terenowego wyścigu na wózkach inwalidzkich i trzeci triumf Szymona Klimzy! Ambasador Avalon Extreme ma patent na wygrywanie Wheelmageddonu, ale na plecach mógł poczuć oddech rywali, ponieważ jego przewaga nad drugim na mecie Danielem Wendołowskim wyniosła niewiele ponad minutę. Impreza odbyła się na terenie Hotelu Nosselia*** nieopodal Nasielska pod Warszawą.

 

Na starcie stanęło 26 uczestników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach – Paraplegia, Tetraplegia oraz Sprawni. Organizatorzy przygotowali dla nich ekstremalną trasę o długości niemal 2,5 km, która wymagała nie tylko siły, determinacji czy woli walki, ale również obrania odpowiedniej taktyki. Tor offroadowy  składał się łącznie z 23 przeszkód, a limit na jego pokonanie wynosił dwie godziny.

Szymon Klimza

Znakomite przygotowanie fizyczne oraz właściwa taktyka przełożyły się na kolejny triumf Szymona Klimzy. Ambasador Avalon Extreme w ubiegłym roku dwukrotnie wygrał Wheelmageddon, a teraz dołożył trzecie zwycięstwo. Klimza od startu utrzymywał się w czołówce, ale długo wydawało się, że będzie musiał zadowolić się pozycją tuż za podium. Na drugiej połowie dystansu postanowił jednak zaatakować, wyprzedził najgroźniejszych rywali, najlepiej radząc sobie m.in. z przejazdem po błocie, przerzucaniem opony, spacerem farmera czy strzelaniem z łuku i zameldował się na mecie z wynikiem 43:03.47’.

 

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Czułem się mocny, ale rywale wysoko zawiesili poprzeczkę. Udało mi się przyspieszyć w odpowiednim momencie, co pozwoliło osiągnąć przewagę. Utrzymywałem optymalne tempo na kolejnych przeszkodach i do mety nie dałem już się wyprzedzić. Muszę jednak przyznać, że tegoroczne zwycięstwo przyszło mi zdecydowanie najtrudniej z dotychczasowych – podsumował swój występ Szymon Klimza.

 

O skali trudności Wheelmageddonu świadczy fakt, że zawodów nie ukończyły dwie osoby. Najważniejszy był jednak dla nas dzień pełen sportowych i pozytywnych emocji. Cieszymy się, że wspólnie możemy wzajemnie inspirować się oraz pokazywać niepełnosprawność w zupełnie innej odsłonie –  stwierdził Tomasz Biduś, pomysłodawca imprezy.

Tomasz Biduś 

Drugi na mecie w klasyfikacji generalnej był Daniel Wendołowski z wynikiem 44:27.89’, a podium uzupełnił Robert Piotrowski – 45:45.02’. Sponsorem głównym wydarzenia było Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ‘TUW’.

 

Wyniki (TOP 3):

 

Paraplegia

  1. Szymon Klimza – 43:03.47’
  2. Daniel Wendołowski – 44:27.89’
  3. Robert Piotrowski – 45:45.02’

 

Tetraplegia

  1. Piotr Stankiewicz – 51:57.46’
  2. Karol Marach – 52:08.89’
  3. Aleksander Karbowiak – 55:14.77’

 

Sprawni

  1. Dawid Kuczyński – 1:17:57.16
  2. Ulrike Fuhrmann / Lea Fuhrmann (ex aequo) – 1:31:56.83’
  3. Joanna Harabasz – 1:33:14.20’

***

 

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

 

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

 

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

 Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial