Wheelmageddon – jedyny w Polsce terenowy wyścig na wózkach inwalidzkich

Trzecia edycja Wheelmageddonu 7 lipca nieopodal Warszawy

Wheelmageddon, czyli jedyny w Polsce terenowy wyścig na wózkach inwalidzkich dla wszystkich, którzy chcą pokonać własne słabości oraz sprawdzić swoje umiejętności w ekstremalnej rywalizacji. Uczestnicy będą walczyć nie tylko sami ze sobą, ale również z przeszkodami i wymagającymi zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Na trasie o długości ok. 2,5 km czeka ich błoto, ogień, czołganie, spacer farmera czy kurtyna wodna. Trzecia edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 7 lipca na terenie Hotelu Nosselia*** w Krzyczkach Szumnych nieopodal Warszawy.

Zawody polegają na jak najszybszym pokonaniu ekstremalnej trasy, składającej się ze zróżnicowanych przeszkód. W rywalizacji liczy się nie tylko siła, wytrzymałość, sprawność czy kondycja, ale również odporność psychiczna uczestników, tym bardziej że zadania z każdą kolejną imprezą są coraz trudniejsze. Na starcie Wheelmageddonu staną osoby samodzielne, które na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich oraz sprawni sportowcy, szukający nowych wyzwań.

Wheelmageddon jest jedną z flagowych imprez organizowanych przez Avalon Extreme. Zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej urozmaicić trasę oraz przeszkody, aby maksymalnie „uprzykrzyć” życie uczestnikom. Nie są to łatwe zawody, ponieważ poprzeczka wisi naprawdę wysoko. Główną rolę w rywalizacji odgrywają oczywiście umiejętności ogólnorozwojowe, ale równie ważny jest zapał, hart ducha i wola walki, które pozwalają zmieścić się w limicie czasu i świętować sukces na mecie – powiedział pomysłodawca Wheelmageddonu, Tomasz Biduś.

Na trasie czekają między innymi błoto, ogień, przeszkody linowe, czołganie, pętla po lesie, kurtyna wodna, jazda na balansie, strzelanie z łuku, spacer farmera i okopy. Dystans do pokonania wynosi ok. 2,5 km. W ubiegłym roku rywalizację zdominował Szymon Klimza, który dwukrotnie okazał się bezkonkurencyjny. – Nie czuję się faworytem, ale mam nadzieję na dobry wynik. Wheelmageddon to zawody, w których może zdarzyć się dosłownie wszystko. Z jednej strony jesteśmy skazani wyłącznie na siebie, ale z drugiej wspieramy się na trasie, wzajemnie motywujemy i pomagamy sobie w razie potrzeby. Każdy może sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przystosowanym torze offroadowym, poruszając się na wózku. Wbrew pozorom, nie jest to wcale prosta sprawa, ponieważ jazda w tak ekstremalnych warunkach potrafi być bardzo męcząca – dodał ambasador Avalon Extreme, Szymon Klimza.

Trzecia edycja Wheelmageddonu odbędzie się w najbliższą sobotę na terenie Hotelu Nosselia*** pod Warszawą. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godziny. Start biegu o godz. 13:00. Sponsorem głównym wydarzenia jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ‘TUW’.

Harmonogram Wheelmageddonu 2018:

7 lipca (sobota)

11:30 – rejestracja zawodników

12:20 – wspólna rozgrzewka

13:00 – start biegu

15:00 – koniec biegu

15:30 – dekoracja zwycięzców

16:30 – atrakcje dodatkowe (swincary, street workout park)

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial