Wirtualne zasoby dla ON

Grzegorz Bednarski stworzył oprogramowanie WalkinVR, dzięki któremu osoby na wózkach inwalidzkich mogą w wirtualnej rzeczywistości biegać, wspinać się i pokonywać przeszkody. Pierwsza wzmianka o projekcie, po ukazaniu się na profilu Facebook, wzbudziła duże zainteresowanie wśród osób niepełnosprawnych.

Ludzie z całego świata odwiedzali fanpage WalkinVR, by dowiedzieć się kiedy będą mogli w pełni skorzystać z wirtualnego świata gier. Wrocławianin zorganizował spotkanie, podczas którego niepełnosprawni mieli okazję wypróbować innowacyjnego oprogramowania m.in. na przykładzie gry Job Simulator, gdzie gracz wciela się w postać pracownika stacji benzynowej.

video
play-sharp-fill

Projekt jest aktualnie w fazie testów Beta, ale jego najnowsza wersja jest już do pobrania na oficjalnej stronie. Oprogramowanie kierowane jest zarówno dla osób indywidualnych, jak i firm, które chciałyby wykorzystywać WalkinVR w celach komercyjnych.

video
play-sharp-fill

Grzegorz Bednarski ma jeszcze wiele planów związanych z umożliwianiem osobom niepełnosprawnym pełnego korzystania z wirtualnych zasobów. Opracowuje oprogramowanie dzięki, któremu osoby z jedną rękę będą mogły bez problemu zagrać w grę VR.

więcej na: http://www.radiowroclaw.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial