Właściwości ochronne drzew

Czarownice znów się budzą w nas, kobietach, skutecznie przez wieki oddzielanych od natury. W stechnicyzowanym świecie miałyśmy zapomnieć o natualnej więzi, jaką mamy z przyrodą, ale się oderwać nas nie udało, bo my znów – hop do lasu. Wasinka nas zaczęła częstować opowieściami o drzewach, to ja przytoczę te, które są najskuteczniejsze.

Dokonanie oczyszczenia z negatywnych energii lub obciążeń psychicznych nie chroni nas przed kolejnymi atakami psychoenergetycznymi. Ono tylko usuwa blokady i zabrudzenia ze wszystkich siedmiu naszych ciał. Aby chronić się przed takimi wpływami, należy zastosować dowolne praktyki zapobiegawcze. Wiele gatunków drzew można wykorzystywać do tego rodzaju rytuałów. Za najskuteczniejsze zgodnie z tradycją uchodzą:
– brzoza,
– buk,
– cyprys,
– czeremcha,
– czereśnia,
– dąb,
– grab,
– grusza,
– jarzębina,
– jawor,
– jesion,
– kasztanowiec,
– klon,
– limba,
– lipa,
– modrzew,
– orzech włoski,
– olcha,
– robinia,
– sosna,
– śliwa,
– świerk,
– topola,
– wiąz,
– wiśnia.
Podczas praktyk ochronnych możemy pracować z całym drzewem, jego owocami, liśćmi, kwiatami lub korą. Tych ostatnich jednak nie nadużywajmy, szczególnie delikatnie obchodząc się z kwiatami, pamiętając, iż są to „dzieci” danego drzewa.

Ochronne drzewo
Znajdujemy zdrowe i dorodne drzewo z dowolnego gatunku wymienionego powyżej. Najlepiej takie, które nam się podoba lub z którym czujemy wewnętrzną więź. Po dokonaniu oczyszczenia (dowolną metodą) udajemy się do miejsca, gdzie rośnie nasze drzewo. Stajemy naprzeciwko niego,
pozdrawiamy je i zwracamy się z prośbą o ochronę. Następnie siadamy pod drzewem dotykając go dowolną częścią ciała i pozostajemy pod nim przez co najmniej 20 minut, wizualizując jednocześnie jego energie. Czasami drzewo przekazuje wtedy jakieś ważne przesłanie, ostrzeżenie lub po prostu udziela wskazówek. Warto je zapamiętać, a najlepiej po powrocie do domu zapisać. Na koniec przytulamy się do drzewa i dziękujemy mu za ochronę. Taki seans wystarcza na dość długo, dlatego zaleca się wykonywanie tego rytuału nie częściej niż raz w miesiącu. Uruchomione w trakcie niego siły będą działać na odległość. W sytuacji zagrożenia wystarczy wyobrazić sobie swoje drzewo ochronne i w myślach powtórzyć słowa prośby o ochronę.

zaczerpnięte z : Tajemnice energii drzew, Alli Chrzanowskiej

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial