Wybieg charytatywnie: pokaz mody pomógł zebrać środki na rehabilitację 6-letniego Oliwiera

6-letni Oliwier z Częstochowy urodził się bez prawego przedramienia i od pierwszego miesiąca życia wymaga fachowej pomocy i ciągłej rehabilitacji. By mu pomóc, w krakowskim hotelu Radisson Blu odbył się charytatywny pokaz mody zorganizowany w ramach Cracow Fashion Week 2019. Na wybiegu, oprócz profesjonalnych modelek, debiutowały pracownice krakowskich firm, które zmobilizowały się, aby zebrać pieniądze na rehabilitację chłopca.

Kolekcje czterech uznanych projektantek – Anny Załuckiej-Kuczery, Joanny Organiściak, Marty Dubanowicz i Kamili Kosowskiej Kamy prezentowało dwadzieścia kobiet, które na co dzień zajmują różne stanowiska w krakowskich firmach. Tym razem zgodziły się wystąpić w roli modelek, by pomóc Oliwierowi, podopiecznemu Fundacji Poland Business Run, który potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Brak równomiernego ciężaru ciała z obu stron skutkuje u Oliwierka pogłębiającą się asymetrią tułowia, prowadzącą do skrzywienia kręgosłupa. Pomóc może specjalny turnus terapeutyczny, który oferuje Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie. By zebrać środki na dofinansowanie kompleksowej rehabilitacji dla chłopca, pomyśleliśmy o charytatywnej akcji skoncentrowanej wokół Cracow Fashion Week – mówi Klaudia Kaniewska z Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run.

W ramach inicjatywy powstała wyjątkowa seria fotografii “Pełno-sprawne” przygotowana przez Łobzowska Studio. Zdjęcia zostały odsłonięte w dzień pokazu “przePROJEKTowani”, a przez cały marzec można je obejrzeć w hotelu Radisson Blu przy ul. Straszewskiego 17 w Krakowie. Bohaterami projektu są przedmioty codziennego użytku, wyposażenie hotelu, które po utracie jednego z elementów zostały poddane małej renowacji, dzięki czemu odzyskały funkcjonalność.
Metaforycznie nawiązujemy do osób z niepełnosprawnością ruchową, które po utracie kończyn, dzięki protezom, znów są w pełni sprawne. Brakujące części przedmiotów, np. nogę krzesła czy ucho filiżanki, “naprawiliśmy” i zaakcentowaliśmy kolorem pomarańczowym, charakterystycznym dla Fundacji Poland Business Run. Rekwizyty i tło stanowią elementy powiązane z modą, bo wystawa towarzyszy Cracow Fashion Week 2019 – tłumaczy Meg Rychlik z Łobzowska Studio.

Turnus rehabilitacyjny dla Oliwiera to koszt 5 tys. złotych. Dzięki charytatywnemu pokazowi mody udało się zebrać ponad 70% tej kwoty. Wciąż można pomóc w zgromadzeniu brakujących środków, wystarczy przekazać dowolną sumę na zbiórkę Fundacji Poland Business Run w portalu Zrzutka.pl dostępną pod linkiem https://zrzutka.pl/oliwier. Dla darczyńców przygotowano nagrody w postaci pocztówek lub plakatów z serii “Pełno-sprawne”.
Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial