Wykład o flircie w wigilię Walentynek

O miłości, podrywach i intymności będzie mowa 13 lutego podczas spotkania w siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W spotkaniu weźmie udział czworo socjologów, którzy taką tematyką zajmują się w swoich badaniach.

Pretekstem do dyskusji będzie wydana w serii MONOGRAFIE FNP książka autorstwa dr Katarzyny Kalinowskiej pt. „Praktyki flirtu i podrywu”. Badaczka, która znajdzie się w gronie uczestników spotkania, prowadziła swoje badania w sanatoriach, w środowisku kuracjuszy oraz podczas imprez klubowych w gronie ludzi młodych. Badaczka zajmuje się szczególnie teoriami społecznymi i filozoficznymi, które mają potencjał opisywania rzeczywistości afektywnej. Obecnie prowadzi badania nad doświadczaniem bezsensu i braku sensu w relacjach intymnych i zawodowych.

Spotkanie poprowadzi dr Julita Czernecka, adiunkt z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Do jej zainteresowań badawczych należą m.in. socjologia miłości, społeczno-kulturowe przemiany modelu kobiecości i męskości.

Wśród prelegentów jest też dr hab. Mariola Bieńko – wykładowczyni w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Zajmuje się problematyką socjologii małżeństwa i rodziny, zagadnieniami intymności i seksualności człowieka oraz szeroko rozumianej edukacji seksualnej.

Gościem spotkania będzie także prof. Tomasz Szlendak, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Naukowiec bada zmiany obyczajów w kulturze zachodniej (szczególnie w Polsce) i biospołeczne uwarunkowania życia seksualnego.

Spotkanie odbędzie się 13.02 br. o godz. 18 w siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej przy ul I. Krasickiego 20/22 w Warszawie.

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial