Wymiana młodzieży Mamre-Patmos-Schule i Zespołu Szkół im. UNICEF

W dniach 24 – 28 kwietnia 2017 roku w ramach wymiany z Zespołem Szkół im. UNICEF przebywała w Rzeszowie 21-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z Mamre-Patmos-Schule z dzielnicy Bethel w Bielefeldzie.

Podczas wizyty goście wraz ze swoimi polskimi przyjaciółmi zwiedzali nasze miasto, a także uczestniczyli w imprezie integracyjnej w Bieszczadach, w ramach której zwiedzili m.in. Skansen w Sanoku oraz Solinę. W czwartek, 27 kwietnia, goście z Niemiec wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą z różnych szkół miasta Rzeszowa w Młodzieżowym Domu Kultury pod hasłem "Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku", podczas którego wystąpili także z własnym repertuarem. Następnie uczniowie z obu współpracujących szkół udali się do Markowej, gdzie zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny Światowej im. Rodziny Ulmów.

Była to już druga wizyta w Rzeszowie uczniów z Mamre-Patmos-Schule w związku z nawiązaną w 2015 roku współpracą szkół, zainicjowaną w wyniku zaproszenia młodzieży z Rzeszowa do udziału w Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych Bethel Athletics w Bielefeldzie. W lipcu br. młodzież z Zespołu Szkół im. UNICEF będzie gościła z rewizytą w Bielefeldzie i w ramach bogatego programu przygotowanego przez partnerską szkołę oraz Urząd Miasta Bielefeld kolejny raz weźmie udział w Olimpiadzie Bethel Athletics. Tegoroczna Olimpiada wpisana jest w organizację obchodów 150-lecia dzielnicy Bethel.

Więcej informacji o wizycie znajduje się na stronie internetowej Zespołu Szkół im UNICEF w Rzeszowie:
http://www.zsunicef.pl/pl/aktualnosci/436,wizyta_uczniow_i_nauczycieli_z_zaprzyjaznionej_szkoly_mamre-patmos-schulze_bielefeld_w_zespole_szkol_im._unicef_w_rzeszowie..html

http://www.zsunicef.pl/pl/aktualnosci/438,pierwsze_polsko_-_niemieckie_spotkania_kulinarne_masterszef.html

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast