Wyniki 5. edycji konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście”

Rozstrzygnięto 5. edycję konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście"

W czasie tegorocznej edycji konkursu poezji dla osób niepełnosprawnych, organizowanego przez Spółdzielnię Socjalną „Republika Marzeń" Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, jury przeczytało 1000 wierszy nadesłanych przez 200 osób z całej Polski.

Konkurs „Słowa, dobrze, że jesteście" jest adresowany do uzdolnionych literacko osób z niepełnosprawnością. W czasie tegorocznej edycji, do pierwszej kategorii (niepełnosprawność intelektualna) zgłosiło się 38 osób, do drugiej (pozostałe rodzaje niepełnosprawności) –162. Najmłodszy uczestnik konkursu miał 19 lat, a najstarszy 90. Nadesłane utwory poetyckie oceniło jury w składzie: Anna Dymna (przewodnicząca jury), Janka Graban, Józef Baran, Leszek Aleksander Moczulski i Adam Ziemianin. Decyzją jury nagrody otrzymują:

I Kategoria:

I miejsce – Ewa Gierszewska z Tczewa

II miejsce – Beata Czubacka z Tczewa

III miejsce – Barbara Tomasiak z Jasienicy

 

II Kategoria:

I miejsce – Anna Bojanowska z Sochaczewa

II miejsce – Jacek Świerk z Rzeszowa

III miejsce – Mariusz Rokita z Piotrkowa Trybunalskiego

 

W obu kategoriach przyznano też po cztery wyróżnienia.

Laureaci Konkursu Poetyckiego „Słowa, dobrze, że jesteście" otrzymają nagrody finansowe:

I miejsce – 5 tys. zł,

II miejsce – 3 tys. zł,

III miejsce – 2 tys. zł.

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 października w Radiu Kraków. Wiersze laureatów i wyróżnionych osób zostaną wydane w tomiku, w którym znajdą się również utwory laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im prof. Andrzeja Szczeklika, pt. „Przychodzi wena do lekarza". Tomik zostanie opublikowany dzięki życzliwości Wydawnictwa Medycyna Praktyczna.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial