Wystawa Olimpiad Specjalnych

Dzisiaj,14 lutego 2016 r. o godz. 15.00 w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem otwarta zostanie wystawa unikalnych zdjęć, które prezentują osiągnięcia zawodników Olimpiad Specjalnych i historię ruchu Special Olympics w Polsce.

Zdjęcia można oglądać w dniach od 14 lutego do 20 marca 2016 roku w Parku Miejskim w Zakopanem.

Wystawa składa się z 16 plansz, zawierających łącznie ponad 50 fotografii, pokazujących to co najpiękniejsze w Olimpiadach Specjalnych: radość z uprawiania sportu i udziału w rywalizacji sportowej, więź przyjaźni jaka tworzy się pomiędzy zawodnikami, trenerami i wolontariuszami czy smutek po nieudanym starcie w zawodach. Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie są Leszek Kowalski, Grzegorz Kurkowski oraz Viola i Jacek Rzodeczko. Przygotowanie wystawy było możliwe dzięki wsparciu Wojewody Świętokrzyskiego.

IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozpoczną się 9 marca w Zakopanem, a zakończą 20 marca w Białymstoku. Weźmie w nich udział łącznie blisko 450 zawodników, reprezentujących wszystkie oddziały regionalne Olimpiad Specjalnych w Polsce, a wspierać ich będzie blisko 300 trenerów, sędziów i wolontariuszy.

 

źródło: www.igrzyska2016.olimpiadyspecjalne.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial