Zdrowa i naturalna żywność z Zakładu Aktywności Zawodowej w Borowej Wsi

Zasada jest prosta: każdy produkt ma być zdrowy, smaczny i bio. W Zakładzie Aktywności Zawodowej Caritas Archidiecezji Katowickiej w Borowej Wsi uprawiane są warzywa oraz owoce, które nadają się do przygotowania pysznych sałatek, koktajli i deserów. Można tutaj kupić również mleko prosto od krowy.

Zakład Aktywności Zawodowej w Borowej Wsi powstał w 2003 roku. Placówka o profilu rolniczo-ogrodniczym specjalizuje się w hodowli krów mlecznych, bydła opasowego oraz uprawach warzyw i owoców z przeznaczeniem do sprzedaży. Na polach o powierzchni ok. 60 hektarów uprawiane są zboża takie jak pszenica, pszenżyto, owies, jęczmień, a także kukurydza, ziemniaki, buraki, marchew, cebula i pietruszka. Na powierzchni ok. 0,5 ha sadzone są pozostałe warzywa m.in. pomidory, ogórki, papryka, sałaty, kapusty, koperek, pietruszka, cebulka, szczypiorek, cukinia, bób, fasolki, oraz owoce: truskawki, maliny, porzeczki, agrest i borówki.

Wyroby własne, w tym mleko prosto od krowy, można kupić w pawilonie handlowym na terenie placówki. Zatrudnione w nim osoby niepełnosprawne znakomicie odnajdują się w roli sprzedawców. Szybko nawiązują dobry kontakt z klientami zainteresowanymi zakupem wysokiej jakości warzyw i owoców.

Zakład Aktywności Zawodowej w Borowej Wsi zatrudnia 40 osób niepełnosprawnych. Personel wykonuje wszystkie prace z niezwykłą starannością i ogromnym zaangażowaniem. Pracownicy mają zapewnioną pomoc dwunastu ergoterapeutów.

Caritas archidiecezjalne i diecezjalne prowadzą osiem Zakładów Aktywności Zawodowej. Celem ich działalności jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych. Placówki w Budach Głogowskich, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Mikołowie, Jeleniej Górze i Siedlcach zatrudniają osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które wymagają chronionych warunków pracy.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial