Zróbmy to razem

Na niezwykły koncert zapraszali w ten sposób:

Muzyka gospel ma różne oblicza. Tym razem zapraszamy na emocjonujący koncert, który będzie owocem współpracy chóru Grodzka Gospel i 20 uczestników warsztatów gospel “Zróbmy to razem”

Żywiołowych wykonań utworów gospel w wykonaniu naszym i naszych gości będzie można posłuchać w murach kościoła Apostołów Piotra i Pawła 21 czerwca o godz 18.45.

 

 

21 czerwca w krakowskim Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła miał miejsce niecodzienny koncert, zwieńczenie integracyjnych warsztatów gospel, na które członkowie chóru Grodzka Gospel zaprosili rodziców dzieci, pozostających pod opieką Ośrodka dla Dzieci z Autyzmem „Effatha” oraz Maltańskiego Ośrodka Wczesnej Interwencji.

 

Ośrodek dla Dzieci z Autyzmem „Effatha” istnieje od 1992 roku, wtedy jako placówka przy ulicy Bałuckiego 6, nazwana w 1992 roku Ośrodkiem Terapeutyczno – Szkolnym dla Dzieci Autystycznych, obecnie powstały w 2001 roku podmiot medyczny, świadczący szeroki zakres wsparcia osobom ze spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami rozwoju oraz ich rodzinom i otoczeniu. Effatha – Ośrodek dla Osób z Autyzmem tworzy zespół lekarzy, pielęgniarek, psychologów, pedagogów i fizjoterapeutów, którzy pracują
w Poradni dla Dzieci z Autyzmem, w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz na Oddziale i w Filii Odziału Dziennego, który zapewniamy kompleksową diagnozę i opiekę dzieciom i młodzieży z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom za cel stawia sobie wszechstronną pomoc dzieciom z zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego. Pomaga dzieciom, których rozwój jest opóźniony, przebiega nieharmonijnie lub nieprawidłowo, zajmuje się między innymi dziećmi z porażeniem mózgowym, upośledzeniem umysłowym, wadami genetycznymi, autyzmem, pomaga rodzinom, którym potrzebne jest psychologiczne wsparcie oraz pomoc w wychowywaniu i skutecznej stymulacji rozwoju dziecka.

Grodzka Gospel – nazwa chóru pochodzi od pierwszej siedziby chóru przy ul. Grodzkiej w Krakowie, teraz spotykają się przy ul. Wyspiańskiego 4 w Kościele Chrześcijan Baptystów. Istnieją od 8 stycznia 2008r.

Dyrygenci:

Lea Kjeldsen

Dunka, od lat mieszkająca w Krakowie, której marzeniem było propagowanie muzyki gospel w kraju, w którym ten gatunek był mało rozpoznawalny. Jesienią 1999 roku, Lea wraz z grupą znajomych zorganizowała I warsztaty gospel w Polsce (dwudniowe zajęcia wokalne prowadzone przez instruktorów z Danii i Wielkiej Brytanii). Warsztaty wzbudziły ogromne zainteresowanie w środowisku krakowskim, czego konsekwencją było powstanie chóru Kraków Gospel Choir, którym też dyrygowała do 2011 roku. Jest dyplomowanym magistrem muzyki (z uprawnieniami pedagogicznymi), geografii, a także zarządzania biznesowego uniwersytetu Aarhus w Danii. Od 15 lat współzarządza działalnością Stowarzyszenia Gospel, organizując i prowadząc liczne warsztaty gospel w Polsce. Koordynuje pracę kilku krakowskich chórów gospel oraz realizuje liczne projekty artystyczne (m.in. Festiwal 7xGospel, European Gospel Music Symposium, Music Beyond Limits).

Anna Madej

Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistka, dyrygentka, kompozytorka, pedagog, liderka zespołu Play&Pray. Absolwentka Wokalistyki Jazzowej i Edukacji Muzycznej w zakresie śpiewu estradowego. Od kilku lat prowadzi warsztaty muzyczne dla solistów i chórów, przybliżając uczestnikom prawidłową technikę wokalną, pomagając przezwyciężyć tremę i własne ograniczenia. Prowadziła warsztaty na terenie Niemiec, Bułgarii, Ukrainy i w wielu polskich miastach. Brała udział w nagraniu płyty „Talitha Kum” z zespołem Love Story, „Z głębokości” z zespołem KapBand i dwóch płyt: „Siła” i „TAK” z zespołem Naaman.

 

O warsztatach i koncercie opowiedziała nam Ewa Bielańska, lekarz z  Maltańskiego Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom, chórzystka Grodzka Gospel:

Oj dużo się działo… W sobotę, 18 czerwca, od godziny 10.00  zabrzmiały mocne głosy w Kościele Chrześcijan Baptystów w Krakowie. Członkowie chóru Grodzka Gospel zaprosili do wspólnego śpiewania miłych gości – rodziców dzieci, pozostających pod opieką Ośrodka dla Dzieci z Autyzmem „Effatha” oraz Maltańskiego Ośrodka Wczesnej Interwencji. Uczyliśmy się w pocie czoła – ale i z ogromnym entuzjazmem – pod czujnym okiem naszych wspaniałych dyrygentek: Lei Kjeldsen i Ani Madej. Zdumieliśmy się, jak szybko potrafimy pełnym i równym głosem wyśpiewać „w Tobie ma źródło potok energii życia” – i z tą właśnie energią przygotowywaliśmy się w ciągu sześciu sobotnich godzin do wtorkowego koncertu. A we wtorek, 21 czerwca, w kościele Św.Piotra i Pawła – trochę było nerwowo, bo kto przyjdzie nas słuchać, jeśli jednocześnie trwa mecz Polska – Ukraina? Ale okazało się, że Gospel ma wielu miłośników, którzy byli z nami podczas koncertu i śpiewali z nami (a niektórzy też tańczyli) „Yes I know Jesus”, wzruszali się, bo „Serce mi uzdrowisz tylko Ty” i cieszyli, że „Ci co oczekują Pana, nabierają nowych sił”. To był naprawdę cudowny czas!

Na zakończenie krótki list od jednej z mam: Jestem bardzo wdzięczna za zaproszenie do tego projektu (…) Czułam się jak bohaterka jednego z moich ulubionych skandynawskich filmów, gdzie w finale grupa bardzo różnych ludzi łączy się w radosnej wspólnocie – grając w piłkę lub śpiewając w chórze 🙂.

Projekt „Zróbmy to razem” dofinansowano ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

Jak zapowiedziała główna organizatorka – na pewno nie był to ostatni raz!

 

Nagrania z warsztatów dostępne na stronie: http://grodzka.gospel.com.pl/yes-i-know-jesus-warsztaty-zrobmy-to-razem/

 

WARSZTATY W KOŚCIELE CHRZEŚCIJAN BAPTYSTÓW W KRAKOWIE

 

 

 

 

KONCERT W KOŚCIELE ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial