XV ogólnopolska akcja informacyjna pn. „Dzień Ofiar Przestępstw i Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" rusza w poniedziałek, 22 lutego i potrwa do soboty, 27 lutego. Założeniem akcji jest, aby każdy potrzebujący mógł uzyskać informacje na temat uprawnień i obowiązków, wsparcia i ochrony przysługujących pokrzywdzonym przestępstwem.
Akcję pn. „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" zainicjonowano w 2000 roku i rokrocznie w lutym wznawia się, by przypomnieć o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju i potrzebie ochrony interesów oraz konieczności szczególnej troski i niesienia im pomocy. Idea ta związana jest z obchodzonym w Polsce, 22 lutego, Dniem Ofiar Przestępstw. W przedsięwzięcie organizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, zaangażowały się również: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza. Tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy wesprze Naczelna Izba Lekarska.
Założeniem akcji, jest aby każdy potrzebujący mógł uzyskać informacje na temat uprawnień i obowiązków, wsparcia i ochrony przysługujących pokrzywdzonym przestępstwem.
Niezależnie od dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju – dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.
Lista punktów w których będzie udzielana pomoc
źródło: http://ms.gov.pl