Liczy się czas i wytrzymałość, ale dwie minuty wiosłowania mogą trwać całą wieczność. Pierwsze sportowe wydarzenie projektu Avalon Extreme w tym roku to wydolnościowy hardcore! Zawody mają integracyjny charakter – są zarówno dla osób z niepełnosprawnością, jak i sportowców pełnosprawnych.
Zawody wioślarskie odbywają się pod „parasolem” Avalon Extreme już po raz trzeci. Impreza za każdym razem zrzesza uczestników z niepełnosprawnością, którzy mierzą się z pełnosprawnymi sportowcami. Ochotnicy mają dwie minuty na przepłynięcie jak największego dystansu na ergometrach. Puchar trafi jednak w ręce zawodników, którzy wspólnie przedrą się także przez pojedynki par. Rywalizacja na pewno będzie zacięta, bo do startu przygotowali się m.in. Szymona Klimza – crossfitowy mistrz Avalonu i Jarosław Kailing – triumfator Rowing Hard z 2018 roku. Kto tym razem zgarnie złoto?
Naszym celem zawsze jest dobra zabawa i promocja sportu osób z niepełnosprawnością. Konsekwentnie przełamujemy stereotypy na temat sportu, a wszystkie nasze imprezy mają charakter cykliczny. W 2019 znów stawiamy na adrenalinę i pozytywne emocje, a przy okazji chcemy dać sobie wspólnie wycisk. Cieszymy się, że w naszej misji nie jesteśmy osamotnieni – powiedział koordynator Avalon Extreme, Tomasz Biduś.
W zawodach wezmą udział najlepsi sportowcy w Polsce zarówno sprawni, jak i z niepełnosprawnością. Rywalizacja odbędzie się na dwóch rodzajach ergometrów – tradycyjnym (SPR) i dostosowanym (ON). Zawodnicy rozpoczną zmagania indywidualnie w dwóch grupach, a następnie zostaną połączeni w pary. Podczas klasyfikacji wstępnej, każdy uczestnik będzie mieć dwa razy po dwie minuty, aby pokonać jak najdłuższy dystans. Suma metrów przejechanych na ergometrze przez zawodników w obrębie pary będzie jednocześnie uzyskanym wynikiem.
Wydarzenia projektu Avalon Extreme zawsze cechuje dostępność – każdy, bez względu na rodzaj niepełnosprawności lub jej brak znajdzie wśród nich coś dla siebie. Zawody wioślarskie to nie jedyna dyscyplina, w której można wziąć udział. W sportowym portfolio projektu znajduje się także rugby na wózkach, drifting, racing, szybownictwo, workout, a w 2019 planowane jest dodanie przynajmniej dwóch nowych dyscyplin. Głównym Partnerem zawodów jest workoutowy „box” Academy GCW, a Partnerem Kulturalnym Kino Atlantic.
Pierwsza edycja Avalon Extreme Rowing Hard odbyła się 12 lutego 2017 r. Niedzielne zawody rozpoczną się już o godz. 9: 00 w Academy GCW przy Wale Miedzeszyńskim 646 w Warszawie.
Data: 03.02.2019
Zapisy: https://avalonextreme.pl/zgloszenie-uczestnictwa/
Miejsce: Academy GCW
Więcej informacji znajduje się pod linkiem:
https://www.facebook.com/events/378202219413002/
***
Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.
Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.
Więcej informacji: