Gdynia – przyjazna osobom niepełnosprawnym

Każdy z nas niekiedy potrzebuje odpocząć. Jedni preferują aktywny wypoczynek na górskich szlakach. Drudzy zaś zdecydowanie lepiej czują się nad morzem przy śpiewie ptaków i szumie fal. Dziś udamy się do Gdyni. Zwana jest również miastem z morza i marzeń. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno starsi, młodsi jak osoby z niepełnosprawnościami. Jesteś chętny na wypoczynek w nadmorskim kurorcie? W związku z Twoją niepełnosprawnością nie wiesz czego możesz się tutaj spodziewać? Jeżeli odpowiedzi są twierdzące to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Z kim widzę się w Gdyni?

Plaża miejska

Wydawać by się mogło, że ze względy na wszechobecny piasek dostęp na plaże jest niemożliwy. Nic bardziej mylnego. Z pomocą przychodzi kładka rozciągająca się od przystani żeglarskiej aż do samego morza. Dla miłośników kąpieli dostępny jest specjalny wózek. Wystarczy poprosić ratownika o możliwość kąpieli.

Gratka dla poszukiwaczy niezapominanych przeżyć

Lubisz zwiedzać okolicę w której jesteś? Dobrze trafiłeś. Zespół licencjonowanych przewodników oprowadzi Cię po zabytkach Gdyni. Gdyński port, Westerplatte czy latarnia morska to tylko kilka z nich. Trasy zwiedzania dostosowywane są pod indywidualne potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Wodne podboje

Wolisz zwiedzać świat poprzez bezkresne wody? Gdynia jest przygotowana. Tramwaj wodny kursujący na trasie Gdynia-Hel zabierze Cię w niezapomnianą podróż. Drapiesz się po głowie mówiąc, że to za mało? Na tym nie koniec. Podróżując promem znajdującym się przy terminalu Stena Line odwiedzisz Karlskronę. Prom jak i tramwaj dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Aktywny wypoczynek

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek dostępne są korty tenisowe (bezpłatne dla osób niepełnosprawnych). Ponadto kręgielnia przyjazna osobom niepełnosprawnym w której znajduje się stół bilardowy. Kryte pływalnie także wyciągają pomocną dłoń.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Opisane atrakcje to nie wszystkie punkty warte odwiedzenia. Ponadto warto zobaczyć:

  • Muzeum Miasta Gdyni
  • Domek Abrahama
  • Teatr muzyczny
  • Teatr miejski imienia Witolda Gąbrowicza
  • Molo w Orłowie
  • Kino Silver Screen
  • Domek Żeromskiego
  • Galeria Debiut
  • Akwarium Gdyńskie

Uwaga: Miejsca dostosowane.

Gdzie zjeść i się wyspać?

Zmęczony turysta o pustym żołądku marzy o tym by zjeść i się wyspać. Gdynia posiada dostosowane dla osób niepełnosprawnych:

  • Hotele (Faltom, Nadmorski, Antares)
  • Restauracje (Barracuda, La Fortuna, La Vita, Pizza Hut)
  • Puby (przy Alei Topolowej)
  • Sklepy (Klif, Batory)

Informacje turystyczne

Gdy zbłąkany turysta zapragnie zasięgnąć informacji może udać się do Bałtyckiego Punktu Informacji Turystycznej zlokalizowanego przy Alei Jana Pawła II. Ponadto z pomocą przychodzi całoroczna miejska infolinia. Dostępna jest pod numerem 58 622 37 64. Odwiedź BPIT lub zadzwoń pod wskazany numer a wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Artykuł został zrealizowany w ramach stażu przez Mikołaja Lamparskiego

Link do artykułu będącego inspiracją:

https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/aktualnosci,3805/gdynia-wakacyjna-dla-osob-niepelnosprawnych,392629?fbclid=IwAR1c45MirFCeiIkK9IZbfKu9nrad0lClViFB7fdRvr45YHWcOdKulFZ4xvY

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial