Zakup biletu na koncert a niepełnosprawność

Pewnie nie tylko ja miałam problem ze zdobyciem biletu na koncert. Dzisiaj postaram się wyjaśnić procedurę zdobycia biletu, a nuż może komuś przydadzą się informacje zawarte w tym tekście. Dlaczego pisze ten materiał? Dobrze wiem, jak to jest nie wiedzieć i się błąkać, a niestety jeszcze żadna z firm nie wymyśliła uwzględnienia biletów dla osób z niepełnosprawnością na planszy.

Od czego trzeba zacząć?

Każdy z nas, a przynajmniej większość nie raz i nie dwa scrollowała media społecznościowe i przypadkowo natknęła się na informację dotyczącą trasy koncertowej jednego z naszych ulubionych artystów. Niektórym nie towarzyszy przypadek. Są i tacy co każdego dnia wyczekują takiej informacji. No dobrze zobaczyliśmy i co dalej? Najpierw dowiedzmy się kto jest organizatorem owego wydarzenia i kto pośredniczy w sprzedaży biletów. Będzie nam dużo łatwiej i zaoszczędzimy sporo czasu (a dobrze wiemy, że w niektórym przypadkach każda sekunda się liczy).

Spis organizatorów

  • Live Nation Sp. z o.o.
  • Fource Entertainment
  • BIG IDEA GROUP
  • Good Taste

Spis kanałów sprzedaży

  • Ticketmaster
  • Eventim
  • Ebilet

Procedura krok po kroku

Najważniejszym krokiem jest zorientowanie się, jaka firma jest kanałem pośredniczącym w sprzedaży biletów, bo właśnie z nimi będziemy się kontaktować w sprawie biletu dla osoby z niepełnosprawnością. Gdy już będziemy pewni, wchodzimy na wybraną stronę.

  • Ticketmaster -> OBSŁUGA KLIETA -> BILETY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI-> FORMULARZ KONTAKTOWY (w nim opisujesz sytuację, na czyj koncert chcesz się udać, czy będziesz z opiekunem, jaki masz rodzaj niepełnosprawności) Pamiętaj! Bilet zamówisz tylko przez formularz kontaktowy, nie przyjmą twojego zgłoszenia telefonicznie.

W przypadku, gdy jest to koncert dosyć popularnego artysty, to radziłabym ponaglać. Jeśli poczujesz niepokój związany z długim czasem oczekiwania na odpowiedź skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za udostępnianie areny, na której dane wydarzenie ma się odbyć.

  • Eventim -> od razu piszemy na emaila niepelnosprawni@eventim.pl i tak jak w przypadku Ticketmaster opisujemy swoje zapotrzebowanie.

Eventim odpisuje w szybkim tempie także nie ma co, się martwić.

Przykład odpowiedzi mailowej:

  • Ebilet-> Jeśli kanałem sprzedaży biletów jest firma ebilet to śmiało można dzwonić na numer: 22-122-80-99. Natychmiast zamówisz bilet telefonicznie i w ciągu kilku minut przyjdzie email z twoją rezerwacją, po opłaceniu zamówienia bilet będzie dostępny na aplikacji albo wysłany pocztą.

Przykład odpowiedzi mailowej:

Dodatkowe informacje

Cena biletu bywa różna, wszystko zależy od ustalonych zasad. Często bywa tak, że osoba z niepełnosprawnością płaci za bilet ulgowy, a opiekun wchodzi za darmowo, ale są też przypadki, w których opiekun jest również zobowiązany do zapłaty za bilet.

Jeśli dostaniesz wiadomość, że w sprzedaży nie ma już biletów dla osób z niepełnosprawnością spróbuj skontaktować się z innym dystrybutorem biletów (każdy z nich ma określoną pulę). Jeśli to nie pomoże, dzwoń do osoby, która udostępnia obiekt (ona udzieli Tobie informacji na temat rozkładu miejsc, bezpieczeństwa i komfortu).

Mam nadzieje, że dzięki temu tekstowi poradzisz sobie ze wszystkim, co związane z zakupem biletu dla osoby z niepełnosprawnością. Powodzenia!

Opracowanie wpisu w ramach odbywanego Stażu: Weronika Apolinarek

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial