Na Walentynki darmowy bon zdrowotny od Podkarpackiego NFZ. Przez żołądek do serca – darmowe porady psychodietetyka w NFZ. Nie wiesz co podarować ukochanej osobie na Walentynki?
Podaruj ZDROWIE!
- Symbolem Walentynek jest serce, wspólnie z ekspertami podpowiemy jak o nie dbać
- Przez żołądek do serca – tutaj dieta jest niezmiernie istotna
- Darmowe badania i porady, nie tylko w rzeszowskim NFZ
- Start Zdrowych Walentynek 14 lutego, nowość 15 lutego, zakończenie 26 lutego
Walentynki na stałe wpisały się w kalendarz naszych świąt. W ten jeden dzień w roku chcemy kochanej osobie sprawić odrobinę przyjemności i pokazać jej, jak wiele dla nas znaczy. Pamiętajmy, że ukochana osoba, powinna być przede wszystkich ZDROWA!
W ramach cyklu wydarzeń Podkarpacki NFZ będzie zachęcał wszystkie osoby do zadbania o serce własne i swoich drugich połówek. Miejsca, gdzie będzie można skorzystać z darmowych spotkań i badań, opisujemy poniżej.
14 lutego (środa), godz. od 10 do 12. Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8
Bezpłatne konsultacje psychodietetyka, który będzie udzielał informacji na temat doboru właściwych produktów żywieniowych wspierających układ krążenia, w tym szczególnie pracę serca. Dodatkowo psychodietetyk będzie udzielał informacji na temat zasad prawidłowego żywienia, portalu Diety NFZ oraz pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na pracę serca.
15 lutego (czwartek), godz. od 9:30 do 11:30. Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8
W ramach wydarzenia ekspert z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Analityk medyczny i Dietetyk kliniczny, na podstawie przeprowadzonego badania poziomu cukru we krwi, udzielą konsultacji, omawiając zasady zdrowego odżywiania w zakresie działań profilaktycznych chroniących przed zachorowaniem.
Na wydarzenie zaproszono również specjalistów z Instytutu Podologicznego ponieważ u osób z problemami diabetologicznymi często występującym powikłaniem jest stopa cukrzycowa.
Podczas wydarzenia będzie można również zrobić wstępny pomiar ostrości wzroku wykonany przez refrakcjonistę oraz wykonać podstawowy serwis okularów.
20 lutego (wtorek), od godz. 16. Osiedlowy Dom Kultury „Tysiąclecia” Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Rzeszów, ul. Kochanowskiego 29
Podkarpacki NFZ będzie współtworzył spotkanie poświęcone w całości profilaktyce zdrowotnej pod nazwą „Klub Pacjenta.” Jego ideą jest organizacja cyklicznych spotkań z lokalną społecznością, z seniorami, z pacjentami i ich rodzinami na temat zdrowia, profilaktyki chorób cywilizacyjnych, zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Na wydarzeniu przewidziano m.in. wykład i darmowe konsultacje z lek. Grzegorzem Bednarczykiem specjalistą chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz Ewą Bartkiewicz – Jarosz ze Stowarzyszenia „Slow Jogging Polska”.
22 lutego (czwartek), godz. od 12 do 15. Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8
Niedosłuch jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń zdrowia u osób dorosłych. Wiąże się z procesem starzenia lub bycia narażonym na nadmierny hałas. Z uwagi na cel, jakim jest profilaktyka słuchu postanowiliśmy zaprosić specjalistę protetyka słuchu do udziału w tym wydarzeniu, na którym każda zgłaszająca się osoba będzie miała możliwość skorzystania z bezpłatnego badania słuchu. Nasza ekspertka będzie wykonywała badanie słuchu, interpretowała wyniki i rozmawiała na temat działań profilaktycznych chroniących przed niedosłuchem.
24 lutego (sobota), godz. od 12:30 do 17. Galeria Sanova w Przemyślu
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu po raz trzeci organizuje Dni Profilaktyki Onkologicznej „Masz haka na raka?” wraz z partnerami: Medyczno – Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu oraz Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu. Wydarzenie ma na celu uświadomienie społeczności jak groźna jest choroba nowotworowa i dlaczego najważniejsze jest wczesne jej wykrycie. Służą temu badania profilaktyczne, które mogą uchronić nas przed rozwojem wielu chorób. Im wcześniej dowiemy się o niepokojących zmianach, tym większa jest szansa na wyleczenie nowotworu który jest drugą przyczyną najczęstszych zgonów w Polsce. Organizowane Dni Profilaktyki Onkologicznej będą doskonałą okazją do spotkania z lekarzami specjalistami, skorzystania z prelekcji oraz warsztatów z samobadania.
26 lutego (poniedziałek), godz. od 12 do 14. Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8
Stowarzyszenie „Rzeszowski Klub Amazonka”, bezinteresownie wspiera, uczy, pomaga kobietom walczącym z chorobami nowotworowymi piersi. Już kolejny raz z uwagi na cele, które realizuje, zaprosiliśmy Ich do udziału w wydarzeniu poświęconym zdrowiu kobiet, a w szczególności profilaktyce raka piersi. W organizacji kobiety zawsze mogą liczyć na wsparcie psychiczne, bogatą, spontaniczną i bardzo fachową pomoc, są nieocenioną podporą dla wszystkich amazonek. Widzą, w swych działaniach, jak kobiety po traumatycznych przejściach wracają do sił i zdrowia. Mówią, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać. Wydarzenie to kierujemy również do osób, które wspierają lub mają w swoim otoczeniu kobiety z chorobami nowotworowymi piersi. Nasze ekspertki będą informowały o profilaktyce wczesnego wykrywania raka piersi, przeprowadzały instruktaż jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi, udzielały informacji o grupach ryzyka zachorowań oraz wskazywały gdzie szukać pomocy i wsparcia.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, nie wymagają skierowania ani wcześniejszego umawiania się. Na każdym z nich, dostępne dla wszystkich będzie również stanowisko profilaktyczne NFZ gdzie nasze ekspertki będą:
- przekazywać informacje o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ
- zachęcać do skorzystania z programu „Profilaktyka 40 Plus” oraz udzielać informacji na temat aplikacji mojeFizjo+ i mojeIKP
- informować o zakresie usług realizowanych przy stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia w Podkarpackim Oddziale NFZ, a także o stronach internetowych Diety NFZ, Akademia NFZ oraz pacjent.gov.pl