Fundacja ,,APROBATA’’ serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami do udziału w Plebiscycie Rzeszowscy Siłacze – TO My, a lokalne społeczności osób z niepełnosprawnością, osoby pełnosprawne i środowiska wspierające integrację osób z niepełnosprawnościami , Instytucje, Fundacje, Stowarzyszenia oraz osoby zainteresowane do współpracy i budowania wzajemnego dialogu.
Plebiscyt realizowany jest przez Fundację ,,APROBATA’’ we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa – projekt „Dofinansowano z budżetu Miasta Rzeszowa’’. Rzeszowscy Siłacze, to MY, jest II edycją wspaniałego wydarzenia pokazującego świat osób z niepełnoprawnościami, a w roku 2023r. realizowanego w ramach Kampanii Społecznej „Jestem swoim Liderem – ty bądź swoim”.
Rzeszów przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami
Do udziału zapraszamy mieszkańców miasta Rzeszowa w tym dzieci, młodzież i dorosłych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Uczniów placówek edukacyjnych zlokalizowanych na terenie miasta Rzeszowa, rzeszowskich instytucji publicznych i niepublicznych (takich jak Domy Pomocy Społecznej, Domy Seniora), sektora pozarządowego wspierającego osoby z niepełnosprawnościami (takich jak Warsztaty Terapii Zajęciowych), którzy aktywnie realizują swoje pasje oraz pragną rozwijać swoją aktywność społeczną.
Rzeszowscy siłacze – TO MY!
Plebiscyt kierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnościami, aby wszyscy mogli pokazać swój świat, swoją codzienność oraz odważne wyrazić siebie jako jednostkę i podkreślić, że po pierwsze jest człowiek a potem jego niepełnosprawność. Celem plebiscytu jest zaprezentowanie własnych pasji, zainteresowań, twórczości, odczuć oraz sposobu na wyrażenie siebie w otaczającym świecie.
Kategorie Plebiscytu
- Dzieci i młodzież do 18 roku życia
- Kobiety
- Mężczyźni
- Społecznik osoba z niepełnosprawnością Przesłanie Plebiscytu
Ważna jest integracja wszystkich środowisk osób pełnosprawnych i z niepełnosprawnościami, wzajemna edukacja, zrozumienie potrzeb oraz pokazanie tego co nas łączy, że jesteśmy tacy sami a każdy z nas pragnie się rozwijać i chce być szanowany oraz, że po pierwsze jest człowiek a nie jego niepełnosprawność.
Przesłanie:
- Działam dla siebie!
- Po pierwsze człowiek!
- Pomagasz człowiekowi, a nie niepełnosprawności.
- Jestem swoim Liderem!
W ramach Plebiscytu każdy uczestnik będzie mógł zaprezentować:
- swoją pasję
- zainteresowania
- marzenia
- pokazać swoją codzienność
- wyrazić siebie
Prace i formy przekazu w ramach – Plebiscytu Rzeszowscy Siłacze, to MY!
Formy przekazu są dowolne i mogą obejmować wszystkie dostępne i nowatorskie techniki oraz prezentacje aktywności osób z niepełnosprawnościami:
- Prace plastyczne w każdej technice
- Prace pisane w każdej formie w tym wiersze
- Prace filmowe i multimedialne
- Przedstawienie zainteresowań
- Przedstawienie pasji
- Przedstawienie aktywności społecznej
- Pokazanie twórczości domowej oraz warsztatowej
- Zaprezentowanie swojej codzienności w każdej formie Nagrody
W ramach Plebiscytu Rzeszowscy Siłacze, to MY, uczestnicy otrzymają:
- Statuetkę okolicznościową
- Certyfikat Rzeszowscy Siłacze, to MY II EDYCJA
Przyznawane w czterech kategoriach:
- Dzieci i młodzież do 18 roku życia
- Kobiety
- Mężczyźni
- Społecznik osoba z niepełnosprawnością Zgłoszenia
Kandydatury można zgłaszać w terminie od 15 września 2023 do 05 listopada 2023. Uroczyste rozstrzygnięcie Plebiscytu Rzeszowscy Siłacze, to My! oraz wręczenie nagród odbędzie się 04 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, podczas finału Kampanii „Jestem swoim Liderem -Ty bądź swoim”. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem i formularzem zgłoszeniowym Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu, który znajduje się:
- do pobrania w wersji elektronicznej na stronie internetowej Organizatora https://fundacjaaprobata.ippez.pl/index.php/plebiscyt-rzeszowscy-silacze-to-my/
- do pobrania w wersji papierowej w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej Urzędzie Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie. W godzinach poniedziałek – wtorek, czwartek – piątek 7.30 – 15.30, środa 7.30 – 17.00.
Zarówno projekt, jak i konkretne działania podejmowane w Rzeszowie na rzecz osób niepełnosprawnościami pochodzą z Konwencji ONZ z dnia 13 grudnia 2006 r. o prawach osób niepełnosprawnych, ratyfikowanej przez Polskę w dniu 6 września 2012 r.