Poprzez przeprowadzone szkolenia, uczestnicy mieli możliwość poznania i zrozumienia procesów usprawniających dorosłe dziecko z niepełnosprawnością aby było aktywne społeczne i zawodowo, samodzielne, świadomie rehabilitowane dzięki wsparciu i pracy edukacyjnej rodzica, opiekuna, wychowawcy, pedagogów czy terapeuty.
Zmiana sposobu postrzegania oraz myślenia, ze zwróceniem szczególnej uwagi, aby udzielana przez nich codzienna pomoc nie przejawiła się w wyręczanie dziecka z niepełnosprawnością co w przyszłości może spowodować problemy w usamodzielnieniu w dorosłym już życiu
Efektem szkoleń jest ZROZUMIENIE SAMODZIELNOŚCI DZIECKA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ 💙
Dziękujemy wszystkim rodzicom, opiekunom, pedagogom za udział w szkoleniach edukacyjnych, poruszającym tematykę wsparcia procesu samodzielności i dorastania dziecka z niepełnosprawnością
Obydwa spotkania w ramach projektu „Pomagaj – nie wyręczaj! Wychowanie dziecka z niepełnosprawnością” umożliwiły uczestnikom poruszenie wielu tematów a także wysłuchaniu doświadczeń Edukatorów z niepełnosprawnościami. Rodzice już dorosłych osób z niepełnosprawnościami opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z opieką oraz wychowaniem dziecka z niepełnosprawnością.
Całe spotkanie miało charakter otwartej rozmowy w przyjaznej atmosferze.
„Zadanie „Pomagaj – Nie wyręczaj! Wychowanie dziecka z niepełnosprawnością” jest realizowane dzięki finansowaniu ze środków PFRON, których dysponentem jest Prezydent Miasta Rzeszowa”