Akcja: Integracja w metrze

„Integracja w metrze” to całodzienna akcja, podczas której pracownicy Integracji, w godz. od 10.00 – 18.00, będą rozdawać pasażerom warszawskiego metra specjalny poradnik „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”. Publikacja przedstawia ilustracje, które pokazują, jak zachować się w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością, jak im pomagać, ale też podpowiada, czego nie robić, aby ustrzec się przed komunikacyjnymi wpadkami czy faux pax.

To wspólna akcja Fundacji Integracja i Metra Warszawskiego. Jej celem jest dostarczenie pasażerom rzetelnej wiedzy na temat niepełnosprawności, wsparcie informacyjne osób z niepełnosprawnością, a także zwrócenie uwagi na ich sytuację w Polsce.

– Wśród prawie 700 tys. osób, które codziennie korzystają z sieci metra w Warszawie, część stanowią osoby z niepełnosprawnością. Bardzo często nie wiemy, jak zachować się na przykład przy spotkaniu z osobą niewidomą, czy też poruszającą się na wózku. Chcemy, aby treści zawarte w publikacji pomogły w kontaktach z osobami, które mogą potrzebować naszego wsparcia – wyjaśnia Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.
Ilustracje pochodzące z poradnika „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością” będą też wyświetlane na ekranach w wagonach metra i w Galerii Multimedialnej na Stacji Świętokrzyska.

Pracownicy Fundacji będą też dostępni w punkcie informacyjnym Integracji, na antresoli metra Dworzec Gdański, w godzinach od 10 do 18. Ponadto w punkcie informacyjnym Integracji pojawi się najnowszy numer magazynu „Integracja” (2/2016) i inne interesujące publikacje. Wszelkie udostępniane materiały będą bezpłatne.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial