Akcja Moja Kolorowanka – Moje Prawa

Komitet Ochrony Praw Dziecka, ogólnopolska organizacja pożytku publicznego w tym roku obchodzi 35-lecie działalności. W tym ważnym roku, dołączył do akcji organizowanej przez Agencję STRYCH i Stowarzyszenie Działań Niekonwencjonalnych, rozpoczynając akcję "Moja Kolorowanka – Moje Prawa".

Co, gdzie, kiedy ?

Akcja będzie miała miejsce na terenie 5 miast w Polsce (Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk), a ma na celu zarówno edukację dotyczącą praw dziecka, jak i zebranie środków na działalność KOPD. Trwać będzie od kwietnia do września.

Ambasadorem akcji został Adam Zdrójkowski – aktor znany z serialu „Rodzinka.pl”.

Co będzie się działo ?

W kwietniu został ogłoszony konkurs plastyczny “Moja Kolorowanka – Moje Prawa” wśród dzieci uczęszczających do Placówek Przedszkolnych w wyżej wymienionych miastach. Informacja wraz z instrukcją konkursową dotarła do placówek 15 kwietnia. Dzieci rysują same kontury techniką ECO. Z najciekawszych prac (około 100 sztuk), jakie spłyną do organizatorów: Agencji STRYCH POLSKA i KOPD, stworzona zostanie książeczka – kolorowanka.

“Moja Kolorowanka” będzie następnie rozprowadzana jako cegiełka za 10 zł,. Każdy będzie mógł ją zakupić, a dochód przeznaczony zostanie na wsparcie podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Akcja ma charakter społeczny angażujący wiele instytucji i wiele osób; dzieci, ich rodziców, opiekunów, wychowawców, pracowników przedszkoli i firmy. Każdy może się przyczynić się do wspólnego sukcesu!

Moja kolorowanka do tej pory

Jest to już druga edycja akcji : Inicjatorem akcji jest siedleckie Stowarzyszenie Działań Niekonwencjonalnych i Agencja Reklamy STRYCH POLSKA. Wcześniejsze edycje Kolorowanki miały miejsce w Siedlcach i Warszawie. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem placówek, zaangażowaniem dzieci i ich rodziców. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na prezent świąteczny dla dzieci z Domu Dziecka w Siedlcach (edycja siedlecka), oraz dopiero zostaną na potrzebujące dzieci z placówek warszawskich (edycja warszawska).

We współpracę z Komitetem zaangażował się cały zespół Agencji, złożony z grafików, informatyków oraz Stowarzyszenie Działań Niekonwencjonalnych wraz z wolontariuszami. Drukiem i przygotowaniem materiałów zajmie się Agencją Reklamy STRYCH POLSKA.

Cel akcji:

Akcja ma na celu zebranie środków finansowych na wsparcie podopiecznych Komitetu, poprzez dotarcie z informacją o Mojej Kolorowance- Moje prawa, do blisko 400 000 dzieci, 800 000 rodziców oraz pracowników ponad 2000 placówek przedszkolnych. Planowane jest także zaangażowanie mediów i tytułów parentingowych.

Więcej: FB/ KOPD, FB/ Moja kolorowanka

Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Jesteśmy ogólnopolską organizacją pożytku publicznego. Nasza organizacja działa na rzecz dzieci od 1981 r. Byliśmy pierwszą tego typu organizacją w Europie Wschodniej. Obecnie na terenie Polski znajdują się 23 oddziały terenowe, w których dzieci i ich rodziny mogą otrzymać profesjonalną i bezpłatną pomoc.

Co robi KOPD?

Misją KOPD jest przede wszystkim ochrona praw i interesów dzieci oraz pomoc najsłabszym. Oferują m.in.:

– kompleksową, bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną i pedagogiczną dzieciom, ich rodzicom lub opiekunom

– mediacje dla rodziców pozostających w konflikcie około rozwodowym

– szkolenia dla pedagogów, kuratorów, policjantów, pracowników socjalnych, pracowników placówek opiekuńczo – wychowawczych

– prowadzenie projektów, kampanii edukacyjnych,

– współpracujemy z biznesem i organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz dzieci i ich rodzin

Kontakt :

Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz

Szef działu PR i Pozyskiwania Środków

Tel. 505 045 679

m.stachowiak@kopd.pl

http://kopd.pl/aktualnosci/moja-kolorowanka-moje-prawa/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial