Akcja „W Dzień Dziecka pracuję dla dzieci niepełnosprawnych”

Stowarzyszenie Na Tak po raz drugi zaprasza, aby przystąpić do akcji „W Dzień Dziecka pracuję dla dzieci niepełnosprawnych”, która zakłada, żeby przekazać wypracowaną 1 czerwca dniówkę na rzecz zorganizowania wakacji dla dzieci, które nigdy nie pójdą do pracy.

W 2016 roku wypadają 252 dni robocze. Jesteś gotów poświęcić JEDEN z nich (czyli 0,4% w skali roku!!!), żeby podarować go dla tych, którzy do końca życia będą potrzebowali czyjegoś wsparcia? Chcesz, żeby ten dzień był na prawdę wyjątkowy? Pomóż Im i dołącz do akcji!

Swój udział w inicjatywie – podobnie jak w zeszłym roku – zapowiedział prezydent Poznania p. Jacek Jaśkowiak.

DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE?

Kilkudniowe wyjazdy wakacyjne są dla osób z głęboką niepełnosprawnością często jedyną szansą na wyrwanie się z dusznego miasta, zaczerpnięcia świeżego powietrza, spędzenia czasu w innym niż zwykle środowisku.

Z kolei dla rodziców głęboko niepełnosprawnych dzieci te kilka dni jest krótką chwilą odpoczynku od całodobowej opieki. Mogą w tym czasie zrobić remont łazienki, pójść ze współmałżonkiem na spacer lub po prostu po ludzku się wyspać. Przez cały rok czekają na ten czas.

Więcej informacji można uzyskać tutaj:

http://www.natak.pl/o-nas/aktualnosci-2/449-w-dzien-dziecka-pracuje-dla-dzieci-niepelnosprawnych.html

oraz https://www.facebook.com/events/545961072270673

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial