Samsung to marka, która od lat wprowadza na rynek najbardziej innowacyjne rozwiązania. Wszystko po to, by żyło nam się lepiej, wygodniej. Byśmy byli bardziej szczęśliwi i modni. To nie koniec. Firma Samsung skupia się także na potrzebach osób z różnymi niepełnosprawnościami. Pracujący tam specjaliści wiedzą, że nowoczesne technologie mogą ułatwić, a nawet umożliwić funkcjonowanie w środowisku osobom z różnymi typami niepełnosprawności. Doceniamy te działania i cieszymy się, że Samsung jest patronem naszych działań.
Celem aplikacji Migam jest ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnością narządu słuchu. Dzięki tej aplikacji niesłyszący klienci otrzymują możliwość skorzystania z punktu obsługi klienta na stronie Samsung za pomocą wideoczatu.
Aplikacja Tłumacz Migam ułatwia rozmowę na żywo z osobą niesłyszącą bądź niedosłyszącą. Aplikacja zatem funkcjonuje jako swego rodzaju pośrednik, osobisty tłumacz, którego zawsze możemy mieć przy sobie.
Ponadto aplikacja ta jest dostępna w urządzeniach mobilnych w punktach serwisowych Samsung tak, by ułatwić komunikację między klientem, a sprzedawcą. Punkty korzystające z tej aplikacji zostaną specjalnie oznaczone, tak by osoba niesłysząca wiedziała, że w danym miejscu zostanie obsłużona bez najmniejszych problemów.
Dzięki tej aplikacji osoby niedosłyszące i niesłyszące zyskają lepszy dostęp do nowoczesnych technologii. Komunikacja to podstawa, a aplikacja Migam taką komunikację właśnie umożliwia.
Ciekawe są także inne rozwiązania zaproponowane przez firmę Samsung, jak choćby specjalna aplikacja do sterowania smartfonem za pomocą ruchów głowy. To rozwiązanie na pewno ułatwi życie wszystkim po amputacji górnych kończyn, a także tym, których ręce są po prostu osłabione.
Samsung działa od lat na rzecz poprawy życia osób z niepełnosprawnościami. W listopadzie wręczono salonowi firmowemu Samsung w Warszawie w Arkadii certyfikat jakości – Obiekt Bez Barier. Salon firmowy Samsung w Arkadii został zaprojektowany tak, by sprostać wymogom wszystkich niepełnosprawności. Dostępność to nie tylko brak schodów – to także odpowiednie oświetlenie (dzięki któremu osoby niedosłyszące mogą czytać z ruchu warg), tabliczki z informacją o produkcie bardziej wyraźne dla osób niedowidzących czy niższe blaty dla osób siedzących na wózkach, umożliwiające nawiązanie kontaktu wzrokowego ze sprzedawcą.
źródło: Fundacja Jedyna Taka http://jedyna-taka.pl