Aplikacja „Asystent Zdrowego Żywienia”

„Asystent Zdrowego Żywienia” to aplikacja na urządzenia mobilne opracowana przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia. Korzystając z aplikacji, można zapobiec nadwadze i otyłości, a także wielu innym chorobom przewlekłym. „Asystent” pomaga w dokonywaniu zdrowych wyborów żywieniowych, a także we wdrażaniu innych elementów zdrowego stylu życia.

Dzięki wbudowanemu w aplikację Kalkulatorowi można przeanalizować to, co jemy każdego dnia. Kalkulator oblicza dzienne zapotrzebowanie na kalorie, cukry i tłuszcz oraz pokazuje, jaki procent normy zrealizowano. 

W aplikacji można znaleźć rzetelne informacje i porady na temat zdrowego żywienia wraz z jadłospisami na każdy dzień tygodnia oraz dowiedzieć się  jakie ćwiczenia fizyczne wybrać, aby skutecznie spalić nadmiar kalorii i poprawić swoją kondycję.

 

Aplikację można pobrać bezpłatnie na stronie Google Play: http://bit.ly/zachowajrownowage

 

Funkcje aplikacji:

Kalkulator –  w prosty sposób pomoże policzyć ile kalorii i wartości odżywczych spożyto w ciągu dnia. Za pomocą rozsuwanego menu po prawej stronie można dodać produkty z bazy IŻŻ, z Historii lub dodać nowy produkt. Baza IŻŻ posiada produkty w różnych kategoriach np. takich jak nabiał, produkty mięsne czy produkty zbożowe. Zajęliśmy się przygotowaniem nie tylko aplikacji ale także przygotowaniem zdjęć produktów oraz materiałów video.

Historia Produktów – dodając z kalkulatora nowy produkt istnieje możliwość zapisania go w historii. Dzięki tej funkcji łatwo możemy dodawać do kalkulatora produkty, które ostatnio używaliśmy.

Zasady Zdrowego Żywienia – zasady Zdrowego Żywienia zawiera informacje na temat Piramidy Zdrowego Żywienia jak i 11 zasad tego jak się odżywiać i zachować by utrzymać właściwą masę ciała.

Porady żywieniowe – podane są tu praktyczne porady żywieniowe takie jak „Jak obniżyć spożycie soli?” „Jak zwiększyć spożycie kwasów omega-3?” i wiele innych.

Słowniczek – zawiera zakres pojęć związanych z odżywianiem, działaniem systemu pokarmowego, witamin, rodzaju aktywności, niedoborów organizmu i innych zagadnień.

Quiz – dzięki opcji Quiz aplikacja pozwala sprawdzić swoją wiedzę jak i wyedukować się w tematyce zdrowego odżywiania. Dostępne są dwa typy quizów – ABCD i Prawda czy Fałsz?

Ćwiczenia  – to dwa działy: Spalanie Kalorii i Zestawy Ćwiczeń. Spalanie Kalorii podaje w jaki sposób i jaki czas jest potrzebny na spalenie określonej liczby kalorii, a także opis jak nabyć daną ilość kalorii. Zestawy ćwiczeń zawierają nagrania wideo z ćwiczeniami i ich opis. Filmy z ćwiczeniami zostały także wykonane przez naszą firmę.

Jadłospisy – jadłospisy zawierają zestawy potraw na każdy dzień tygodnia z podaną zawartością kalorii, tłuszczu, cukru i soli oraz przepisami ich sporządzenia. Istnieje 5 zestawów na każdy dzień, a także możliwość utworzenia własnego jadłospisu.

Ustawienia – w Ustawieniach profilu można ustawić dane dotyczące płci, masy ciała, wzrostu, wieku i aktywności. Dzięki temu można uzyskać dane dotyczące BMI i dziennego zapotrzebowania dziennego na kalorie.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial