Avalon EXTREME Racing League – motorsport dla każdego

W sobotę, 24 sierpnia, w położonej w województwie lubelskim miejscowości Ułęż, w ramach KTD Scriptum Race Day, odbędą się kolejne starty zawodników zrzeszonych w ramach Avalon EXTREME Racing League. Będzie to ich ostatni wyścig przed finałem sezonu 2019.

Avalon EXTREME Racing League to pierwsza liga w Polsce, która skupia kierowców
z niepełnosprawnościami. Ideą, która stoi za jej powstaniem, jest chęć promocji tej dyscypliny oraz pomoc uczestnikom w rozwijaniu pasji motoryzacyjnej. Ligę wspiera i reprezentuje Sebastian Luty, utytułowany i odnoszący na tym polu ogromne sukcesy kierowca, będący prawdopodobnie jedynym na świecie sparaliżowanym w 95 proc. rajdowcem prowadzącym 390-konnego Mitsubishi Lancera za pomocą dwóch joysticków.

Avalon EXTREME Racing League powstała, aby udowadniać, że niepełnosprawność nie musi oznaczać końca realizacji swoich marzeń i pasji. Chcemy zachęcić jak największą liczbę osób do zapisania się do ligi, aby sami, na własnej skórze mogli poczuć tę motywującą dawkę adrenaliny, która towarzyszy każdemu wyścigowi ­– mówi Sebastian Luty, kierowca rajdowy i ambasador Avalon EXTREME.

Dołączyć do ligi może każdy niepełnosprawny miłośnik motosportu. Przynależność jest bezpłatna, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej (https://avalonextreme.pl/avalon-extreme-racing-league-zgloszenie/). Członkowie Avalon EXTREME Racing League otrzymują dofinansowanie do startów w wyznaczonych zawodach – w zależności od stopnia niepełnosprawności jest to kwota od 250 do 300 zł.

Informacja prasowa

Odpowiedź do artykułu “Avalon EXTREME Racing League – motorsport dla każdego

  1. Pingback: Avalon Extreme już 4 lata przełamuje bariery

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial