Bezpłatne badania i konsultacje. NFZ zaprasza na „Czwartek z Profilaktyką”

Cukrzyca nazywana jest „cichym zabójcą”, ponieważ przez wiele lat może nie dawać żadnych niepokojących objawów. Coraz więcej pracujemy, funkcjonujemy w stałym stresie, nie odżywiamy się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, nie dbamy także o kondycję fizyczną. Przed zachorowaniem na cukrzycę mogą nas uchronić proste działania profilaktyczne.

W ramach naszego wydarzenia zapewniamy bezpłatnie:

  • pomoc ekspertów z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, którzy nie tylko zbadają, ale też poinformują o uzyskanym poziomie cukru we krwi oraz udzielą konsultacji omawiając zasady zdrowego odżywiania w zakresie działań profilaktycznych chroniących przed zachorowaniem.
  • konsultacje z podologiem, dzięki którym będzie można dowiedzieć się o tym, jak prawidłowo dbać o stopy i dłonie oraz uzyskać informacje jak pozbyć się odcisków, wrastających paznokci, modzeli i „pękających pięt”.

Zapraszamy do siedziby NFZ w Rzeszowie, przy ul. Zamkowej 8. Wydarzenie na naszej Sali Obsługi Klienta odbędzie się w czwartek 21 września w godzinach 9:30 – 11:30.

Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, ani skierowanie. Badania i konsultacje są darmowe dla wszystkich chętnych.

W tym samym czasie zapewniamy również pomoc naszego stanowiska profilaktycznego, na którym będzie można:

  • uzyskać informacje o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ,
  • zapoznać się z usługami realizowanymi na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia w Podkarpackim Oddziale NFZ, porozmawiać o programie „Profilaktyka 40 PLUS”,
  • uzyskać informacje o akcji „Środa z Profilaktyką” oraz „8 tygodnia dla zdrowia”,
  • zapoznać się z aplikacjami: mojeFizjo+, mojeIKP, IKP oraz dietyNFZ,
  • otrzymać ulotki dotyczące profilaktyki.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial