Białostockie ZOO z tablicami w brajlu

Białostocki ogród zoologiczny został dostosowany do potrzeb osób niewidomych. Magistrat przekazał środki finansowe na wykonanie tabliczek informacyjnych i planu ZOO w brajlu.

Na terenie ZOO stanęły dwa terminale informacyjne, a przy wybiegach dla zwierząt zamontowane zostały tabliczki w kontrastowych barwach. Nowe tablice i plan dotykowy ułatwią zwiedzanie ogrodu zoologicznego nie tylko osobom niewidomym i słabowidzącym, ale również seniorom i dzieciom, u których zdiagnozowano choroby wzroku. 

Urząd Miejski w Białymstoku zamówił 22 tabliczki opatrzone opisami w brajlu. Inwestycja została sfinansowana ze środków miejskich w ramach projektu „ZOO-baczyć – akcent zoologiczny dostępny dla niewidomych i słabowidzących”.

Akcent ZOO powstało w latach 60. XX wieku. Zwierzęta w ogrodzie zoologicznym można obejrzeć bezpłatnie i w dowolnym czasie z uwagi na usytuowanie obiektu na terenie parku i biegnącą wokół niego alejkę dla zwiedzających. Obecnie w białostockim ZOO mieszka na stałe 12 gatunków ssaków i 9 gatunków ptaków. 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial