Charytatywny mecz dla Rafała

9 października odbył się charytatywny mecz pomiędzy reprezentacją artystów polskich a Polonią 2000 czyli mistrzami Polski z 2000 roku. Mecz to finał akcji "Wrzesień dla Rafała". We wrześniu stołeczny klub zagrał szereg spotkań dedykowanych poszkodowanemu piłkarzowi, część przychodu z biletów na mecze domowe we wrześniu drużyna z Konwiktorskiej przeznaczyła na leczenie kolegi. Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek trafi na konto fundacji, która opiekuje się Rafałem Koścem, piłkarzem, który w marcu tego roku w wyniku upadku ze schodów doznał urazu kręgosłupa, nie ma czucia i cierpi na wiele golegliwości. Zbiera pieniądze m.in. na terapię komórkami macierzystymi oraz ceniki, których zużywa kilka dziennie z powodu neurogennego pęcherza.

Tego samego dnia, ale o 12:00, odbył się też bieg na 5 km dookoła stadionu. Wpisowe to minimum 60 zł, a cały dochód również został przeznaczony na leczenie Kośca.

Mecze i bieg to nie jedyne formy pomocy, które zorganizowała Polonia. Są też licytacje, w których można wygrać miejsce w składzie Reprezentacji Artystów Polskich lub Polonii 2000 podczas niedzielnego meczu charytatywnego.  

Charytatywny mecz 5:2 wygrali byli mistrzowie Polski – Polonia 2000. W zwycięskim zespole zagrali m.in. Mariusz Liberda, Maciej Szczęsny, Przemysław Boldt, Piotr Dziewicki, Tomasz Ciesielski, Jacek Dąbrowski, Tomasz Moskal, Donatas Vencevicius, Gražvydas Mikulenas, Piotr Dziewicki, Igor Gołaszewski i Maciej Bykowski. 

Na licytacje charytatywne trafiło sześć koszulek meczowych. Dwie (klubową i reprezentacyjną) przekazał Robert Lewandowski, do akcji dołączyli się także Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg), Kamil Grosicki (Stade Rennais) i Grzegorz Krychowiak (PSG). Na aukcji znalazła się też koszulka reprezentacji Polski z podpisami zawodników. Wszystkie koszulki zostały wylicytowane za łączną sumę 26 tys. 650 złotych. 

FOT. KUBA ATYS

 

Portet Rafała: https://www.rampa.net.pl/blog/3783/pilkarz-bez-diagnozy

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial