Ciche Anioły

Pięć uczennic z 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli – Patrycja Borska, Katarzyna Chamot, Angelika Grzywacz, Sabina Sęk oraz Aleksandra Suduł – biorą udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, której celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami oraz zachęcenie do aktywności społecznej. Uczestnicy olimpiady realizują własny projekt społeczny.

Ciche Anioły mają fanpage na Facebooku, na którym udostępniają zdjęcia znanych osób z logiem przedstawiającym postać ze skrzydłami na wózku.

O swoim projekcie piszą:

Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na osoby niepełnosprawne i z rożnymi rodzajami upośledzeń. Naszym głównym celem jest obalenie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych. W ramach olimpiady przeprowadzimy zajęcia tematyczne w rożnych grupach wiekowych. Nasze warsztaty będą przybierać rożne formy i zachęcą uczestników do kreatywności i innego-lepszego postrzegania świata.

Zorganizowały warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych nr 6 w Stalowej Woli oraz w Szkole Podstawowej w Pysznicy, podczas których odbyło się „Wielkie Malowanie Aniołów”. 

Wśród tych, którzy sfotografowali się z logo Cichych Aniołów są Miss Polski na wózku – Julia Torla i Katarzyna Szot. Aktorzy Marcin Bosak, Krzysztof Stelmaszyk, Mateusz Damięcki, Mateusz Janick, Modest Ruciński. Sportowcy Alicja Fiodorow, Jacek Gaworski oraz wiele innych osób dobrej woli.

www.facebook.com/cicheanioly

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial