Cykl imprez folklorystycznych „Kultura z Przytupem”

Już tej jesieni Rzeszowski Dom Kultury zaprezentuje mieszkańcom Rzeszowa nowy ruch artystyczny pod nazwą „Kultura z Przytupem”. Będzie to nowa marka wewnętrzna poświęcona kulturze ludowej, jak również cykl imprez folklorystycznych organizowanych w miesiącach październik – listopad 2015 roku. Głównym celem nowego bloku artystycznego będzie konsolidacja i promocja wszystkich wykonawców folklorystycznych i pasjonatów kultury ludowej, którzy na co dzień prowadzą swoją działalność w licznych filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. „Kultura z Przytupem” zostanie po raz pierwszy zaprezentowana mieszkańcom dzięki serii imprez folklorystycznych, które odbędą się jesienią w Rzeszowie. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Jubileusz 15-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty

Pierwszą imprezą z cyklu „Kultura z Przytupem” będzie Jubileusz 15-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty realizowany przez Stowarzyszenie Folklorystyczne Karpaty. Zostanie on zorganizowany 10 października 2015 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego. Zespół ma na swoim koncie kilkaset występów w kraju i za granicą, którym wielokrotnie towarzyszyło zdobycie prestiżowych nagród i wyróżnień. W trakcie 15-letniej historii miał on przyjemność odwiedzić takie kraje, jak Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chiny, Czechy, Grecja, Niemcy, Słowacja, Turcja, Ukraina i Włochy. Karpaty swoją działalność pod egidą Rzeszowskiego Domu Kultury prowadzą od września 2012 roku.

VIII Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni”

W niedzielę 11 października 2015 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Słocina” odbędzie się ósma edycja Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych „Do Korzeni”. Coroczny konkurs realizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Słocińskiej. Podczas przeglądu konkurować będą ze sobą zespoły, muzycy i śpiewacy ludowi z całego województwa podkarpackiego, a najlepsze prezentacje muzyczne nagrodzone zostaną przez konkursowe Jury. Szczegółowe informacje na temat udziału dostępne są na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Jubileusz 30-lecia Zespołu Śpiewaczego Budziwojce

Cykl imprez folklorystycznych organizowanych pod szyldem „Kultura z Przytupem” zamknie Jubileusz 30-lecia Zespołu Śpiewaczego Budziwojce, który odbędzie się 29 listopada 2015 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Budziwój”. Wieloletnia, pełna sukcesów działalność artystyczna zespołu uwieńczona została zdobyciem w 2001 roku prestiżowego tytułu "Zasłużony dla Kultury Ludowej Województwa Podkarpackiego". Od 2010 roku Budziwojce działają pod patronatem Rzeszowskiego Domu Kultury. Imprezie organizowanej z okazji 30-lecia towarzyszyć będzie premiera płyty muzycznej nagranej przez zespół.

fot. Ryszard Kocaj

źródło:

http://www.mojrzeszow.pl/364-kultura/3947-cykl-imprez-folklorystycznych-kultura-z-przytupem

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial