Duże i Małe Kilimandżaro

Dzięki Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko powstały dwa projekty: „Każdy ma swoje Kilimandżaro” oraz  „Małe Kilimandżaro”.

Katarzyna Rogowiec, Angelika Chrapkiewcz-Gądek, Janek Mela, Piotr Pogon, Jarosław Rola, Piotr Truszowski, Krzysztof Gardaś, Łukasz Żelechowski i Krzysztof Głombowicz – dziewiątka osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami zdobyli w 2008 roku Kilimandżaro.

O wyprawie powstała książka pt. „Każdy ma swoje Kilimandżaro” , która ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK, jej autorką jest Małgorzata Wach.

O projekcie Każdy ma swoje Kilimandżaro

 

 

„Małe Kilimandżaro” jest kontynuacją projektu „Każdy ma swoje Kilimandżaro”. Dwa razy w roku organizowane są wyprawy na terenie Polski, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne.

Dotychczasowe wyprawy to:

Spływ Dunajcem

Off-road na Turbacz

Rejs po Mazurach

Wyprawa na kopiec Kościuszki czyli "K2"

Za nazwą „K2" kryje się krakowski Kopiec Kościuszki. Dla kogoś, kto jest w pełni sił, wejście na szczyt i zejście z niego zajmuje około 10 minut. Osobom, które wzięły udział w wyprawie zorganizowanej 12 maja 2012 r. przez Fundację Mimo Wszystko, zajęło to 42 minuty. Wszyscy uczestnicy wyprawy poruszali się na wózkach i potrzebowali wsparcia innych osób, aby dotrzeć na szczyt. To było ich małe "K2".

źródło: www.mimowszystko.org

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial