Dzień osoby z niepełnosprawnością – poradnik

Cześć Rampowicze, ten artykuł będzie trochę inny od poprzednich ponieważ będzie to poradnik dotyczący dnia osoby z niepełnosprawnością.

Zacznij dobrze dzień

Aby poradzić sobie z trudami dnia codziennego trzeba go dobrze zacząć więc zjedz pełnowartościowe śniadanie może być to np. owsianka z owocami( mój faworyt) bądź kanapki. Pamiętaj również o ruchu, bo jak to mówią „ W zdrowym ciele zdrowy duch”. Później możesz zabrać się za obowiązki.

Obowiązki

W życiu każdego człowieka istnieje coś takiego jak obowiązki dla jednych jest to chodzenie do szkoły dla innych praca. Niezależnie od tego jakie one są starajmy się je zawsze wykonywać dobrze i dawać z siebie 100 %. Czy jest coś bardziej satysfakcjonującego niż np. pochwała w pracy czy w szkole, gdy mamy świadomość tego, że daliśmy z siebie wszystko?. Wiadomo, że każdy z nas ma gorsze dni i czasem mamy ochotę po prostu się poddać ale głowa do góry!

Odpoczynek – ważna sprawa

Pamiętaj również o tym aby znaleźć chwilę na regeneracje, jest to bardzo ważne aby w ciągu dnia znaleźć czas na rzeczy które sprawiają że czujemy się zrelaksowani może być to np. krótka drzemka , lub coś co pozwoli choć na chwilę zapomnieć o tych wszystkich rzeczach, które sprawiły nam tego dnia trudność. Nie można zapomnieć też o przebywaniu na świeżym powietrzu, więc możesz np. pójść do parku z rodziną bądź znajomymi jest to moim zdaniem połączenie przyjemnego z pożytecznym, ty miło spędzisz czas, a twój organizm będzie czuł się lepiej.

Artykuł zrealizowany podczas stażu w ramach projektu „Aktywny Start” współfinansowanego ze Środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial