Dźwiękowe medale

Rozpoczęliśmy już śledzenie Olimpiady w Rio i z niecierpliwością czekamy na Paraolimpiadę. Nowością będą nietypowe medale.

Medale wręczane sportowcom podczas XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro będą wydawały dźwięki. To ukłon organizatorów w stronę zawodników z niepełnosprawnością wzroku.
Podczas zawodów wręczone zostaną 2642 medale (877 złotych, 876 srebrnych, 889 brązowych). Każdy z nich zawiera w sobie urządzenie, które po potrząśnięciu wydaje dźwięk o zróżnicowanym stopniu głośności. Najgłośniejszy będzie medal złoty, najcichszy – brązowy. Pozwoli to sportowcom z wadami wzroku na łatwe zidentyfikowanie koloru krążka.

Organizatorzy igrzysk zadbali również o to, żeby sama produkcja medali odbywała się z poszanowaniem środowiska. Do wyrobu srebrnych i brązowych medali w 30 procentach wykorzystano surowce wtórne. Wstążki medali powstały częściowo z przerobionych plastikowych butelek, a etui na medale z drewna freijo, pochodzącego wyłącznie z certyfikowanych upraw.

Równie efektowny jest medalowy design. Na jednej stronie medalu widnieje logo i nazwa gospodarza igrzysk, a na drugiej wygrawerowane brajlem „Rio 2016”.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial