Co najmniej 70 osób z niepełnosprawnością ruchową z całego kraju otrzyma dofinansowanie protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji. Wszystko dzięki biegaczom, którzy we wrześniu stanęli na starcie charytatywnej sztafety Poland Business Run. Z opłat startowych oraz akcji towarzyszących inicjatywie udało się zgromadzić ponad 1,7 mln złotych.
Efekty Poland Business Run 2018. Pomoc otrzyma co najmniej 70 beneficjentów
Fundacja Poland Business Run przez cały rok organizuje charytatywne akcje i zbiera środki na pomoc swoim podopiecznym. Największą z nich jest biznesowa sztafeta Poland Business Run, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku biegowa impreza odbyła się równocześnie aż w 9 miastach Polski.
– Tegoroczna edycja biegu okazała się rekordowa zarówno pod względem frekwencji na starcie, jak i zgromadzonych środków – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Cieszymy się, że polski biznes po raz kolejny zmotywował się w słusznym celu. Dzięki temu będziemy mogli poprawić jakość życia wielu osób, które zwróciły się o wsparcie do naszej Fundacji – dodaje organizatorka biznesowej sztafety.
Od początku działalności Fundacja Poland Business Run pomogła już ponad 350 osobom z niepełnosprawnością ruchową. Co roku napływają jednak dziesiątki kolejnych wniosków. Organizacja rozpatruje je w ten sposób, by pomóc jak największej liczbie beneficjentów. Już wiadomo, że w tym roku będzie to co najmniej 70 osób.
– Beneficjenci Poland Business Run to osoby borykające się z różnego rodzaju dysfunkcjami narządów ruchu. Niektórzy potrzebują protez kończyn lub ich komponentów, sprzętu medycznego i ortopedycznego, inni kompleksowej rehabilitacji – tłumaczy Agnieszka Pleti. – Część z nich otrzymuje i protezę, i rehabilitację, która może polegać np. na nauce chodu z nową kończyną.
W tym roku organizacja dofinansuje także ortezę, wymianę linera, naprawę protezy, pionizator, wózek do rugby, wózek rehabilitacyjny oraz urządzenie do masażu wibracyjnego. O tym, jak ważna jest tego rodzaju pomoc, wiedzą najlepiej sami beneficjenci biegu.
– Proteza, której teraz używam, ma już blisko 10 lat i jest mocno sfatygowana. Kosz biodrowy jest niewygodny i utrudnia mi funkcjonowanie. Testowałam już kosz, który będę mieć w nowej protezie, czuję się w nim stabilnie i bezpiecznie. A elektroniczne kolano zwiększy komfort mojego życia. Właśnie skończyłam studia i szukam pracy, więc nowa proteza będzie mi bardzo potrzebna – mówi Ewa Harapin, beneficjentka wrocławskiej edycji Poland Business Run.
By otoczyć swoich podopiecznych jeszcze lepszą, kompleksową opieką Fundacja Poland Business Run wkrótce otworzy w Krakowie Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Będzie to pierwsze miejsce w Polsce w pełni przystosowane do pracy z osobami po amputacjach. Turnusy rehabilitacyjne mają rozpocząć się jeszcze tej jesieni.
Informacja prasowa
- Mobilne pojazdy elektryczne zastępują tradycyjne środki transportu. Deskorolki można już sterować za pomocą ruchów ciała, a najnowsze wyposażone są np. w system ABS
- Jak postrzegane są osoby z niepełnosprawnością w Polsce?