Forum Przeciw Depresji

BYĆ BLISKO w depresji – to hasło, które towarzyszy tegorocznej edycji Forum Przeciw Depresji, ale także idea, dzięki której możemy efektywnie wspierać oraz nieść pomoc osobom chorującym na depresję oraz ich najbliższym.
BYĆ BLISKO w depresji – EMPATIA – to znaczy wczuj się w stan chorego, wsłuchaj się w to, co mówi, zauważ sygnały, jakie wysyła, zaakceptuj jego stan zdrowia. Pamiętaj! Depresja jest chorobą, a nie fanaberią, ani stanem chwilowo obniżonego nastroju. Bliską osobę, która na nią choruje należy traktować z troską i powagą.
BYĆ BLISKO w depresji – WIEDZA – to znaczy wiedzieć więcej na temat choroby, umieć rozpoznawać jej objawy oraz przyczyny. Nie zawsze od razu możemy dostrzec objawy depresji. Nie wszyscy chorujący na depresję cierpią z powodu tych samych objawów. Warto więc wiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę, aby w odpowiednim momencie i w odpowiedni sposób wesprzeć osobę chorą.
BYĆ BLISKO w depresji – TERAPIA – to znaczy, że depresja jak każda inna choroba powinna być odpowiednio leczona. Jest to proces długotrwały: pacjent i jego bliscy powinni być przygotowani na to, że pełny efekt terapii pojawić się może dopiero po 2-4 tygodniach, a przyjmowanie leków powinno trwać nie mniej nić 6 miesięcy. Terapia depresji jest zindywidualizowanym procesem. Najlepsze efekty terapeutyczne uzyskuje się z jednoczesnym zastosowaniem dwóch metod: leczenia farmakologicznego i psychoterapii. Ważne jest również wspieranie chorego przez najbliższe osoby.

START: 23 lutego – FINAŁ KAMPANII: 8 marca
Prowadzone w ramach kampanii działania edukacyjne mają na celu zwiększenie świadomości na temat depresji oraz wsparcie chorych na depresję i ich rodzin.

W tym roku aktywności podczas Kampanii będą odbywały się w Internecie na stronie internetowej kampanii (www.forumprzeciwdepresji.pl) oraz na profilu Forum Przeciw Depresji na Facebooku (www.facebook.com/ForumPrzeciDepresji).

BYĆ BLISKO – WSPARCIE
W ramach kampanii będzie działał nasz Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji (22 594 91 00), pod którym będzie dyżurował lekarz psychiatra oraz dodatkowo uruchomiony zostanie dyżur psychologa. Porady lub wsparcia będzie można uzyskać również podczas czatu ze specjalistą lub na forum moderowanym przez lekarza psychiatrę, które będą dostępne na stronie Kampanii.

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji czy rozmowa na czacie nigdy nie zastąpią wizyty u specjalisty, ale umożliwią pierwszy, anonimowy kontakt ze specjalistą.

BYĆ BLISKO – EDUKACJA
Celem intensyfikacji działań edukacyjnych prowadzonych podczas Kampanii w internecie jest dostarczenie jak największej ilości sprawdzonych, merytorycznych, ale też praktycznych informacji przygotowanych pod opieką specjalistów – lekarzy psychiatrów i psychologów.

DEPRESJA – CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ
dwa tygodnie wiedzy o depresji www.facebook.com/ForumPrzeciwDepresji

oraz www.forumprzeciwdepresji.pl

Wśród tematów, które będą poruszane na profilu kampanii Forum Przeciw Depresji na Facebooku oraz na stronie internetowej kampanii będą zagadnienia, najczęściej zgłaszane przez osoby chore na depresję lub ich najbliższych:
Depresja nawracająca: jakie jest ryzyko nawrotu choroby i w jaki sposób można je zmniejszyć, a także które objawy powinny zaniepokoić, a które wskazują kolejny epizod.
Anhedonia: jak rozpoznać ten jeden z kluczowych objawów depresji i czym może grozić jeśli pozostaje niezauważona.
Mój bliski ma depresję: jak być blisko osoby chorej na depresję, po pierwsze rozumiejąc sytuację, w której się znajduje, ale również efektywnie dając wsparcie osobie chorej.
Zaburzenia snu w depresji: kiedy powinny zaniepokoić i być zgłoszone lekarzowi oraz jak można im zapobiegać.
Lęk w depresji: objaw depresji, zaburzenie współwystępujące czy niezależna choroba?

Organizatorzy przypominają!
SYMBOLEM OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII FORUM PRZECIW DERESJI JEST STOKROTKA. Zapraszamy do przyłączenia się, zrozumienia i wsparcia! Zachęcamy do wirtualnego okazania solidarności z osobami chorującymi na depresję: www.facebook.com/ForumPrzeciwDepresji

NIECH W CAŁEJ POLSCE ZAKWITNĄ STOKROTKI!
SYMBOL SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI NA DEPRESJĘ

Jak rozmawiać z chorymi na depresję

Więcej informacji udziela:
Natalia Stasiakowska-Jabłońska
Enees Communication
tel. kom. +48 664 118 134
e-mail. n.stasiakowska@enees.pl

źródło:  http://forumprzeciwdepresji.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial