GMO i Roundup

Tym razem jeszcze raz, mój ostatnio ulubiony, bezkompromisowy i nieowijający w bawełnę blog: https://astromaria.wordpress.com Tym razem o GMO.

GMO to organizmy, które NIGDY NIE POWSTAJĄ W NATURZE ani samoistnie ani dzięki krzyżowaniu! Uzyskanie organizmów modyfikowanych genetycznie w gospodarstwie rolnym jest NIEMOŻLIWE!
W naturze powstają jedynie krzyżówki zwierząt i roślin należących do jednego rodzaju (hybrydy), takie jak muł, zebroid czy legrys.
GMO to organizmy możliwe do uzyskania jedynie w laboratorium naukowym, dzięki bardzo zaawansowanej technice.

A co to jest Roundup i jaki ma związek z GMO?

GMO nie uwolniło rolnictwa od konieczności stosowania szkodliwej chemii, wręcz przeciwnie! GMO odporne na Roundup (jego główny składnik, glifosat, jest wysoce rakotwórczy) zlewane są tonami tego środka, a ponieważ chwasty (tzw. „superchwasty”) również się uodporniły, więc ilość Roundupu jest wciąż zwiększana i końca tego wyścigu nie widać. Na razie superchwasty w tym wyścigu zdecydowanie wygrywają. Jest rzeczą oczywistą, że obficie polewane Roundup’em rośliny GMO zawierają wielokrotnie więcej toksycznej chemii niż pochodzące z upraw standardowych, nawet nieekologicznych.

źródło: https://astromaria.wordpress.com/stop-gmo/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial