Google Maps – dostępne informacje dla osób poruszających się wózkiem inwalidzkim

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich na pewno ucieszy wiadomość, że już wkrótce na Mapach Google pojawią się informacje o tym, czy dane miejsce zostało przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Portal czip.pl podaje, że inicjatorem pomysłu jest Rio Akasace, który na co dzień jest menadżerem produktu Google Drive. – Akasaka wpadł na genialny pomysł, żeby to użytkownicy map Google'a pomogli w dostarczaniu informacji na temat tego, czy wybrane miejsce zostało przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W jaki sposób? Jeśli korzystacie z nawigacji Google'a być może spotkaliście się już z krótkim formularzem, wyświetlającym się na waszym smartfonie po dotarciu pod wskazany w nawigacji adres. – możemy przeczytać na stronie.

Funkcja o której mowa nazywa się „Lokalni przewodnicy”, pokazuje ona przykładowo, do której otwarty jest wskazany sklep lub czy parking pod wybranym budynkiem jest bezpłatny. Wkrótce do tej funkcji zostanie dodana informacja na temat ułatwień dla niepełnosprawnych. Czy budynek o wskazanym adresie posiada rampę podjazdową? Czy w budynku znajduje się winda?

-A najlepsze jest to, że informacje te pochodzić będą od użytkowników, dzięki czemu nie będziemy musieli czekać w nieskończoność na wprowadzenie tej funkcji w Polsce. Funkcjonalność ta na razie pojawiła się na terenie Stanów Zjednoczonych. Kiedy pojawi się u nas? Wydaje nam się, że to kwestia kilku tygodni – informuje portal czip.pl

źródło: czip.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial