I Dni Mamy onkologicznej

Dni Mamy onkologicznej, to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Organizatorzy chcą tym wydarzeniem zwrócić uwagę na te waleczne i niepokonane kobiety. Czuwanie przy łóżku dziecka, to najtrudniejsze i często najważniejsze życiowe zadanie. Strach, bezradność i bezsilność to uczucia, które towarzyszą im dniami, tygodniami, miesiącami, a czasem i latami.

Dni zaczynają się 18 maja, a potrwają do 24 maja.

Akcja chce pokazać , że polskie szpitale nie są zupełnie przygotowane na obecność rodziców podczas leczenia dzieci. Codzienność, to karimata pod łóżeczkiem, brak łazienki, kuchenki i miejsca na złapanie oddechu. Poznańska Klinika i jej szef profesor Jacek Wachowiak marzą i robią wszystko, aby ruszała rozbudowa dziecięcej onkologii. Trzeba tylko i aż 30 milionów.

Mama, dla tych dzieciaków to najlepszy i najważniejszy lek, bez niego pacjent nie wyzdrowieje.
A skąd One mają siłę? Z miłości, tylko z miłości.
Kiedy pada diagnoza nowotwór, wszystko się zmienia, świat staje na głowie, już nigdy, nic nie będzie takie samo.
Ta dotychczasowa normalność staje się przeszłością, teraz ważne są inne rzeczy. Fryzjer, kolacja, kosmetyczka, wyjście czy czas wolny? A co to jest odpowiadają onkologiczne mamy. No właśnie…
Organizatorzy chccą wnieść w ten nowotworowy świat trochę „niezwykłej zwykłości”, chcą mamom dodać trochę sił i pokazać jak są ważne i wyjątkowe.
Do projektu zaprosili kilku partnerów, Klinikę Onkologii,Hematologii i Transplantologii, Teatr Nowy, Klinikę Esthetique, Gościniec Sucholeski i Termy Maltańskie.  Na 3 oddziałach dziecięcej onkologii zdrowieje około 50 pacjentów, zatem przygotowali 50 atrakcji, aby każda chętna mama mogła skorzystać i doładować akumulatory. 

18 maja o godz. 19.00  Teatr Nowy

19 maja o godz. 14.00  Klinika Esthetique

21 maja na godz. 18.30  Gościniec Sucholeski

23 maja o 13.00  Akademia Silnej Kobiety, prowadzona przez Monikę Zygmunt-Jakuć i „Bez owijania”

24 maja o godz. 11.00  relaks w Spa na Termach Maltańskich.

Dzięki wsparciu i otwartości wielu osób udało się przygotować dla tych niesamowitych kobiet upominki. HURA

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniach, dla tych walecznych Mam będzie to sygnał, ze nie są osamotnione w swojej walce, że mają wsparcie i wokół siebie życzliwe osoby!

 

www.darszpiku.pl

https://www.facebook.com/events/230005887389657/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial