Igor Sikorski wicemistrzem świata w Tarvisio

Wielki sukces odniósł Igor Sikorski na mistrzostwach świata w Tarvsio (Włochy) w narciarstwie alpejskim osób niepełnosprawnych! Polak zdobył srebrny medal w slalomie! 

W ostatnim dniu rywalizacji Igor Sikorski wywalczył wicemistrzostwo świata. Na półmetku rywalizacji w slalomie w gronie alpejczyków ścigających się w pozycji siedzącej był nawet liderem. O ponad 0,7 s. wyprzedzał Holendrów Jeroena Kampschreurera i Nielsa de Langena. Obrońca tytułu Japończyk Takeshi Suzuki tracił do Sikorskiego niespełna sekundę, a kolejni alpejczycy notowali już straty powyżej dwóch sekund!

Drugi przejazd Holender Jeroen Kampschreur wykonał perfekcyjnie! Pojechał o ponad sekundę szybciej od Polaka i zepchnął go na drugie miejsce! Ta dwójka znokautowała rywali w dzisiejszej rywalizacji. Holender wygrał o 0,37 s. Nad następnymi alpejczykami osiągnęli ponad dwie sekundy przewagi! Zawody ukończyło siedemnastu zawodników.

 

Igor Sikorski wywalczył medal po wcześniejszych niepowodzeniach w Tarvisio. Wczoraj nie ukończył giganta, a w sobotę superkombinacji. W supergigancie zajął 11. miejsce.

W grudniu Igor Sikorski wygrał rywalizację slalomową podczas Pucharu Świata w Kühtai, odnosząc pierwsze pucharowe zwycięstwo.

W Tarvisio startował również Maciej Krężel w zmaganiach zawodników niewidomych i niedowidzących. W dzisiejszym slalomie ze wszystkich konkurencji w jakich rywalizował poszło mu najlepiej, zajął 4. miejsce.

Wyniki slalomu na mistrzostwach świata w para-narciarstwie alpejskim. Rywalizacja w gronie alpejczyków ścigających się w pozycji siedzącej.

  1.  Jeroen Kampschreur (Holandia) 1:24.61
  2. Igor Sikorski (Polska) 1:24.98
  3. Niels de Langen (Holandia) 1:26.76

źródło: https://ig24.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial