Integracyjne szachy

W dniach 21-27 listopada w malowniczej Milówce położonej w Beskidzie Żywieckim Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy" z Łodygowic zorganizowało XIV edycję Międzynarodowego Integracyjnego Turnieju Szachowego.

To kolejne przedsięwzięcie stowarzyszenia, które jako organizacja pożytku publicznego organizuje cykliczne zawody, turnieje oraz inne spotkania aktywizujące dla młodzieży, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością.

– Za nami kolejne ważne przedsięwzięcie. W tym dobrym dla nas roku udało się dokonać wiele dobrego, dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość. Cieszę się, że turniej szachowy w Milówce zgromadził wielu zawodników, którzy rywalizowali na wysokim poziomie. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim sponsorom. W sposób szczególny dziękuję za dofinansowanie, jakie otrzymaliśmy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To znak, że te instytucje rozumieją ideę sportu powszechnego oraz dbają o los osób niepełnosprawnych – powiedział nam prezes Stowarzyszenia Integracyjnego „Eurobeskidy" Stanisław Hańderek.

Turniej w Milówce cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony zawodników, jak i kibiców. Rywalizacja w Hotelu Tycjan pokazała, że szachy to wciąż popularna dyscyplina, która potrafi łączyć ludzi z różnych regionów Polski, oraz Europy. W tegorocznym turnieju uczestniczyło 106 zawodników, w tym liczną, 71-osobową grupę stanowili zawodnicy z niepełnosprawnością.

– Poziom zawodów był bardzo zadowalający. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim. Jedna gra to było 9 rund, czasami bardzo emocjonujących. Zawodnicy na jedną partię mieli 90 minut do namysłu i tylko 30 sekund na ruch. Obserwuję te zawody od wielu lat i muszę przyznać, że z roku na rok poziom jest coraz wyższy. To również zasługa prężnie funkcjonującej sekcji szachowej, którą mam zaszczyt prowadzić w Stowarzyszeniu Integracyjnym „Eurobeskidy". W kategorii osób pełnosprawnych wygrał nasz zawodnik Kamil Kubica – mówił Jacek Matlak, trener i sędzia ostatnich zawodów.

Dzięki transmisji na żywo, oraz wysokiej aktywności Stowarzyszenia Integracyjnego w mediach społecznościowych, kibice i sympatycy stowarzyszenia mogli na żywo obserwować relację z tego wyjątkowego turnieju, który pokazał, że wspólna aktywizacja seniorów, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych przynosi nieocenione korzyści. Sam turniej był okazją do wspólnego spotkania oraz zwiedzenia malowniczych krajobrazów Beskidu Żywieckiego, o co w sposób szczególny zabiegali organizatorzy, którzy chcieli stworzyć jak najlepsze warunki i atmosferę. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące turnieju oraz wyników dostępne są pod podanym poniżej linkiem oraz na stronie internetowej stowarzyszenia:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1711/
http://www.eurobeskidy.org.pl

XIV Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy zakończył się w niedzielę 27 listopada. W ceremonii wręczania nagród udział wzięli: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera, poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny, starosta żywiecki Andrzej Kalata, burmistrz Żywca Antoni Szlagor, wójt gminy Łodygowice Andrzej Pitera, zarząd stowarzyszenia reprezentowali prezes Stanisław Hańderek i wiceprezes Dawid Tyc.
Turniej ten był jednym z wielu ciekawych i interesujących wydarzeń jakie w tym roku przygotowało Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy", które świętuje 20-lecie swojej działalności. Został on dofinansowany ze środków: PFRON i MSiT.

http://naszesprawy.eu/

fot. Eurobeskidy

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial