„Ja Modelka”

W ubiegłym roku można było obejrzeć cykl wystaw fotograficznych „Ja Modelka” przygotowanych przez Fundację Fuga Mundi w ramach multimedialnego projektu Potrafisz, którego głównym celem jest upowszechnianie pozytywnych postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i propagowanie w społeczeństwie wiedzy dotyczącej niepełnosprawności poprzez prowadzenie kampanii społecznych.

Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały zrealizowane podczas warsztatów fotomodeligu i sesji fotograficznej, w której wzięły udział osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, pozujący w strojach ludowych oraz z zaproszonymi Celebrytami. Sesje organizowane były w najpiękniejszych zakątkach Polski Wschodniej m.in. w Kozłówce, Kazimierzu Dolnym, Zamościu, Janowie Podlaskim, Nałęczowie, Lublinie, a także w Kielcach, Zakopanem, Mielnie, Wrocławiu, Ostrołęce, Janowcu.

Zdjęcia ukazały się także w okolicznościowym albumie fotograficznym pt. "Ja Modelka" oraz w artystycznym kalendarzu, a następnie prezentowane były na wystawach fotograficznych nie tylko na terenie Polski, ale także poza jej granicami. Fundacja ma nadzieję, że oglądając prezentowane zdjęcia można będzie odnaleźć w nich głębszy sens, niż tylko doznania czysto artystyczne czy estetyczne. Poprzez ten projekt chce przyczynić się do likwidacji negatywnych stereotypów i uprzedzeń, występujących często w świadomości społecznej wobec osób z niepełnosprawnością.

Galeria I

Galeria II

źródło: http://www.ffm.pl

 

Reportaż o projekcie "Ja modelka"

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial