Jeżdżę i pomagam

Już ponad 10 tys. km przejechali śląscy rowerzyści, aby pomóc niepełnosprawnym dzieciom z Gliwic. Celem akcji jest przejechanie 100 tys. km, każdy z nich oznacza wsparcie finansowe rehabilitacji dzieci.

Jak podali organizatorzy akcji "Jeżdżę i pomagam", dotychczas włączyło się w nią ponad pół tysiąca cyklistów, m.in. z Plichowic, Toszka, Gliwic, Lublińca i Rudy Śląskiej.

– Cała akcja ma z jednej strony zmotywować każdego z nas do odejścia sprzed telewizora i nawet krótkiego wyjazdu rowerem, z drugiej ma też rzeczywiście coś zmienić, pomagając w rehabilitacji najmłodszym podopiecznym Społecznego Komitetu Pomocy Osobom Niepełnosprawnych z Gliwic – powiedziała Katarzyna Lenartowicz, zastępca dyrektora organizującego akcję centrum handlowego Europa Centralna.

Aby wziąć udział w akcji wystarczyło wypełnić umieszczony na stronie internetowej formularz, podać w nim wymagane dane i zaakceptować regulamin. Pierwsza podróż w ramach "Jeżdżę i pomagam" musiałą mieć co najmniej kilometr i powinna była być udokumentowana dwoma zdjęciami. Za każdy przejechany kilometr Europa przekazała 15 groszy na cel społeczny.

Rowerowa "zbiórka" kilometrów trwała do 18 września.

Więcej szczegółów na jej temat można znaleźć na stronie www.europacentralna.eu

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial