Jurek Owsiak zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla

Pokojowa Nagroda Nobla jako jedyna ze wszystkich nagród Nobla przyznawana jest przez Norweski Komitet Noblowski. W jej skład wchodzi pięciu członków mianowanych przez norweski parlament, odpowiadających za skład i pracę tego organu.

Nominacje do nagrody mogą zgłaszać:

  • parlamentarzyści i członkowie rządów,
  • członkowie sądów międzynarodowych,
  • rektorzy uniwersytetów i profesorowie zajmujący się baniami nad pokojem, stosunkami międzynarodowymi, socjologią, historią lub prawem,
  • laureaci Pokojowej Nagrody Nobla,
  • członkowie zarządów organizacji, które dostały Pokojową Nagrodę Nobla,
  • obecni i byli członkowie Norweskiego Komitetu Noblowskiego oraz ich doradcy.

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt zgłosiła Jurka Owsiaka i WOŚP do Pokojowej Nagrody Nobla. – WOŚP to akcja, która łączy Polaków ponad podziałami. To jest teraz szczególnie ważne. Angażuje ludzi z całego świata. Nie znam drugiej takiej inicjatywy, która łączyłaby tylu Polaków w kraju i na świecie- powiedziała posłanka w rozmowie z portalem Gazeta.pl

 

WOŚP 2017 – wstępny wynik niedzielnej zbiórki to 62 mln 418 tys. Zł

Zaczęliśmy od łatania dziur, a przez 25 lat stworzyliśmy cały system. Teraz te pieniądze liczymy. Będziemy liczyć do końca lutego" – powiedział Owsiak na konferencji prasowej podsumowującej zbiórkę. Jak dodał, ostateczny wynik będzie znany 8 marca.

Podziękował samorządom, które wspierały organizację 25. Finału, a także służbom, które dbały o bezpieczeństwo uczestników zbiórki. "Po raz kolejny było spokojnie" – powiedział Owsiak, powołując się na policyjne statystki.

Fundacja przypomina, że zbieranie pieniędzy nie kończy się wraz z Finałem – wiele elektronicznych zbiórek będzie trwało jeszcze przez cały styczeń, część charytatywnych aukcji skończy się dopiero w lutym.

źródło: noizz.pl, gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial