Kalendarz z Finalistkami wyborów Miss Polski na Wózku 2016

Piękno bez barier to zasada, w myśl której organizowane są wybory Miss Polski na Wózku, a kalendarz z Finalistkami tego niezwykłego konkursu piękności jest tego najlepszym potwierdzeniem.

 

Kalendarz, który przełamuje stereotypy… 

Fundacja Jedyna Taka, organizator wyborów Miss Polski na Wózku co roku wydaje kalendarz z Finalistkami konkursu, do którego zdjęcia powstają podczas Warsztatów Miss. Jego głównym celem jest pokazanie, że niepełnosprawność nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa oraz przełamywanie panujących stereotypów i zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością.

Na kartach kalendarza pokazane są szczęśliwe, pełne życia kobiety, dla których wózek nie jest ograniczeniem i przeszkodą w dbaniu o swoją kobiecość. Swoją postawą udowadniają, że kobiety poruszające się na wózku to kobiety atrakcyjne i piękne, dla których cztery kółka są jedynie sposobem poruszania.

 

Współpraca i zaangażowanie…. 

Kalendarz powstał z inicjatywy Fundacji Jedyna Taka, ale jego realizacja nie byłaby możliwa gdyby nie:

Fundator kalendarza:

– Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem Po Udarze Mózgu

Partnerzy kalendarza:

– Mazamed Likwidacja Barier – Polski Producent podnośników dla osób niepełnosprawnych marki Meva

– Hotel Medical SPA Unitral sp. z o.o. spółka komandytowa,

Wsparcie kalendarza:

– Galmed – Producent cewników urologicznych,

– Drukarnia projekt s.c.

– Allbag

Darczyńca kalendarza:

-Hotel Austeria Conference & SPA.

Swój wkład w jego powstanie mieli również partnerzy Fundacji, do których należą Quickie, SOD – Paweł Janiszewski i Meyra.

 

Sesja zdjęciowa…

Zdjęcia do kalendarza wykonał współpracujący od dawna z Fundacją Sebastian Wolny Studio IP Pracownia Fotograficzna i Castingowa. O makijaże modelek zadbała nieoceniona ekipa Perfumerie Douglas Polska, partner wyborów Miss Polski na Wózku od dwóch lat, a fryzury wykonali fryzjerzy z Akademii Berendowicz & Kublin Warszawa. Suknie wieczorowe do sesji zapewniła Viola Piekut, a buty udostępnił sklep Deichmann. Skład kalendarza wykonał Szymon Siwak. 

Wesprzyj działania Fundacji Jedyna Taka… 

Kalendarz będzie sprzedawany w formie cegiełki na stronie www.sklep.jedyna-taka.pl z której dochód Fundacja przeznaczy na organizację wyborów Miss Świata na Wózku, które odbędą się 7. października 2017 roku na terenie Miasta Stołecznego Warszawy. 

 

Modelki…

Na dwunastu kartach kalendarza – przepiękne Finalistki wyborów Miss Polski na Wózku 2016: Adrianna Zawadzińska, Patrycja Wójciak, Anna Płoszyńska, Elżbieta Zarzecka, Agata Cybuchowska, Iwona Necel, Wioleta Więckowska, Wioletta Czyjt, Paula Nolbert, Paulina Narożnik, Emilia Krok i Karolina Wyrwicz, którym w trakcie sesji pomagali niezastąpieni wolontariusze. 

http://jedyna-taka.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial