Kampania: Dają radę dzięki Twojemu wsparciu

27 września rozpoczęła się kampania pt. "Dają radę dzięki Twojemu wsparciu". Jej celem jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.

 

Kampanię organizuje Fundacja Aktywizacja, która planuje zebrać od darczyńców pieniądze umożliwiające sfinansowanie części pomysłów fundacji na aktywizację bezrobotnych osób niepełnosprawnych. Według szacunków, zebrane środki pozwolą na aktywizację ok. 1,8 tys. osób. Kampania ma się zakończyć 4 listopada.

Przemysław Żydok z Fundacji Aktywizacja zaznaczył, że chodzi o promowanie osób z niepełnosprawnościami, pokazanie, że dają radę.

– Nasza kampania to zwrócenie godności osobom niepełnosprawnym. Pozwoli im odzyskać pewność siebie i sens życia. Dzięki pracy podniosą poczucie własnej wartości – dodał.

Żydok zaznaczył, że kampania pozwoli osobom niepełnosprawnym m.in. na skorzystanie z profesjonalnych doradców zawodowych. – Wsparcie zaczynamy od indywidualnego planu działania. Doradca zawodowy rozpoznaje silne i słabe strony, potrzeby i motywacje osoby niepełnosprawnej. W ramach doradztwa jest także doradztwo psychologiczne i prawne, jeśli jest taka potrzeba – wyjaśnił.

Zwrócił uwagę, że dzięki działaniom fundacji niepełnosprawni będą mogli zdobyć nowe zawody, np. księgowego, czy kadrowej. – Mamy też szkolenia z kompetencji cyfrowych – wyliczał członek fundacji Aktywizacja. Dodał, że niepełnosprawni będą mogli skorzystać również z praktyk zawodowych. Udział w kampanii jest bezpłatny.

Według Żydoka, w Polsce zbyt duża liczba niepełnosprawnych jest bezrobotna – tylko 22 proc. osób z niepełnosprawnościami jest aktywnych zawodowo. W niektórych krajach UE jest to ponad 50 proc. Eksperci wskazują, że na polskim rynku pracy mogłoby pracować 30 proc. niepełnosprawnych.

http://www.aktywizacja.org.pl/

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial